מה מתכנן מאיר דהן במזכרת בתיה ומי המשפחה האשכנזית המוכרת שעשתה מימונה

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

השבוע במנגל: מה עשה ראש העיר רחמים מלול בעיר נתניה במהלך חג הפסח, מה מתכנן מנכ"ל העירייה מאיר דהן במזכרת בתיה ומי המשפחה האשכנזית המוכרת שעשתה מימונה ברחובות. 

חדשות רחובות - פינת המנגל - רחובות ניוז

ראשון: נפתחים שני ימי פסטיבל "רוקדים אביב" בגן המייסדים, ומסומנים כהצלחה מסחררת. על כך מגיע שאפו לרבים בהם מנכ"ל החברה העירונית אייל פרנקל, מחזיק תיק התרבות עודד עמרם ועוד רבים. את הערב הראשון הנחו תושבת העיר מלכת היופי אילנית לוי ותושב העיר רחובות לשעבר השחקן אקי אבני. השניים העבירו קטעי קישור, בין לבין ניגשו אליהם נציגי הציבור כדי "לגנוב" תמונה למזכרת. אחד מהם הוא סגן ראש העיר יניב מרקוביץ', שיש לציין כי התמיד והגיע לכל האירועים העירוניים שנערכו במהלך חג הפסח, וכן דוברת העירייה אביטל רגב קיסר שהמנגל צילם את הסלפי שעשתה עם אילנית לוי.

 

ראשון: ראש העיר רחובות רחמים מלול, רעייתו זהבה וחלק מבני משפחתם, אורזים מזוודות ונוסעים למלון רמדה בנתניה לעשות את רוב חג הפסח. משפחת מלול הצטרפה כאמור לקבוצה שארגן סגן ראש העיר אמיתי כהן, המנגל מצא תיעוד בשבילכם.

משפחת מלול בנופש

שני: האם מנכ"ל העירייה, מאיר דהן, החל לחשוף קלפים ששמר קרוב לחזה שלו בכל הקשור להתמודדות שלו על ראשות מועצת מזכרת בתיה?
רגע לפני חג הפסח החליף דהן את התמונה הישנה בדף הפייסבוק שלו בתמונה עדכנית וייצוגית ועורר בבניין העירייה ובמושבה השכנה, מקום מגוריו, את השאלה האם דהן החליט סופית להתמודד. על אף מאות התגובות, הברכות והלייקים (כ-700) שגרף, דהן מצידו לא מנדב הרבה פרטים נוספים ושומר על עמימות. אולם למנגל נודע כי תושבים רבים נכנסים ויוצאים מביתו בשבועות האחרונים. דהן עצמו מגיב "ימים יגידו" וממשיך לשמור על זכות השתיקה. נמשיך לעקוב.

 

שני: חברת מועצת העיר רחובות איטל בציר אלשיך זכתה למחמאות ועדכונים על המיזם ״המקרר חברתי״ וסיכמה: ״חייבת להגיד מילה טובה ומפרגנת על המקרר החברתי. שמנו סלטים שהכנתי ונשארו לי והיה מישהו שבדיוק אכל מהמקרר ואמר שהוא חי על המקרר הזה. אז תודה על הזכות לתת לאנשים ולשים שם אוכל שבאמת עוזר לאחרים״.

איטל בציר אלשיך

 

רביעי: איש העסקים האשכנזי אבנר פרליס ומוותיקי העיר רחובות, ערך זו השנה השלישית מימונה בביתו, ואירח עשרות תושבים. בתו יעל פרליס שדחפה את הרעיון סיפרה שלמרות שהם אשכנזים, היא תמיד בעד הכנסת אורחים ולכן היא התחברה מאוד לחג, המנגל מסכם- כל הכבוד למשפחת פרליס!

חגיגות המימונה אצל משפחת פרליס. בתמונה עודד עמרם ואירית ענקי אהרוני

 

רביעיזהר בלום, מ״מ ראש העיר רחובות שפתח לאחרונה את הקמפיין לראשות העיר, מקבל מאות טלפונים והודעות מתושבים שהתעניינו אם הוא מקיים את חגיגת המימונה המסורתית בביתו. בלום הודיע לציבור כי בעקבות הביקוש האדיר של הקהל הרחב והחצר שצרה מלהכיל את כל אלפי האנשים, השנה הוא יבקר בבתי התושבים שחוגגים מימונה כשהוא מלווה באישתו ובנותיו. בשנה הבאה הבטיח כי יחגוג עם עשרות אלפי תושבי העיר, בתקווה ואמונה שהפעם כראש עיר.

 

רביעי: דובר רבות על המימונה עמוסת האורחים של חבר מועצת העיר רחובות אביב איטח, למנגל נודע שמבחינתו האורחת הכי חשובה היא סבתותיו פאני וסימי.
בשעה 21:30 עולה איטח לשידור ישיר מהחגיגות בתוכנית הפטריוטים של ערוץ 14, ושולח מסר מרגש בו הוא פונה לסבתות שלו פאני וסימי במסר כשלצידו שר הביטחון ושר התרבות והספורט ושהוא שמח להמשיך את המסורת המשפחתית שלהן. את 2 הסבתות המבוגרות הוחלט לא להטריח במזג האוויר הסוער ובאירוע המוני. בשעה 22:30 שינויים בתכניות. הדודים ליוו את סבתא פאני איטח בת ה-83 כל הדרך מיבנה אל הבמה להפתעתו של איטח ואף נשאה נאום מרגש על הצורך באחדות בעם ישראל.

 

פפראצ'י השבוע: השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר פינה את דרכו במימונה של אביב איטח, כדי לעשות תמונת סלפי עם יו"ר מרחב הסתדרות העובדים עודד עמרם. למרות הדחיפות של ההמונים שחיכו בתור התמונה הצליחה.

איתמר בן גביר ועודד עמרם

 

 

 

 

תגובות