מה שמונה מה כמה

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

החל מהיום (שני) כל רכב חדש שיעלה לכבישים יקבל לוחית רישוי עם שמונה ספרות במקום שבע. ישראל כ"ץ: מדובר בפרויקט רחב היקף, בעל השפעה ישירה ועקיפה על כלל המשק הישראלי"

על פי הנחיות משרד התחבורה, רק כלי רכב חדשים יקבלו לוחיות רישוי עם 8 ספרות החל מהיום ה-10 ביולי, בעוד כלי רכב שעלו לכבישים לפני תחילת הרפורמה ימשיכו עם לוחית רישוי בת שבע ספרות. הנפקת לוחית הרישוי חלה על כלי רכב פרטיים, כלי רכב מסחריים וכלים כבדים (משאיות אוטובוסים).
עד תחילת שנות ה-60 נעו בארץ כלי רכב עם 3-5 ספרות, ובשנות ה-80 הונפקו לוחיות רישוי עם 7 ספרות, כאשר שתי הספרות האחרונות ציינו שנת הייצור של הדגם. בשנות ה-90 אמצו את המודל האירופי, עם ציון המדינה IL במקום שנת הדגם, ולצידו קוד היבואן. מודל זה הסתיים בסוף שנת 99 וכיום משתמשים בשיטת ספירה רגילה (בסדר עולה).

לדברי שר התחבורה ישראל כ"ץ, "מדובר בפרויקט רחב היקף, בעל השפעה ישירה ועקיפה על כלל המשק הישראלי".
מנתונים של הלמ"ס, עולה כי מדי שנה מתווספים, בממוצע כרבע מיליון כלי רכב לכבישים. לוחיות רישוי עם 7 ספרות תספקנה רק לחודשים ספורים, בעוד לוחית רישוי עם 8 ספרות תאפשר להנפיק לוחיות לעוד 50 שנה.
במשרד התחבורה החלו להיערך למעבר ל-8 ספרות בשנת 2013, תוך עדכון כלל המשרדים הממשלתיים, הרשויות המקומיות, חברות הרכב, חברות הליסינג ועד מסופים של פקחי החניה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *