מחאה בעיצומה: הורים מבית הספר הצומח פתחו את הבוקר בשביתת מחאה

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

מחאה בעיצומה: הורים מבית הספר הצומח פתחו את הבוקר בשביתת מחאה לאור כוונת העירייה להעביר באופן זמני 440 תלמידים מבית ספר אחר. בעירייה הגיבו: "תהיה הפרדה מלאה בין תלמידי חצרות המושבה לתלמידי השיטה".

 

כפי שפורסם לראשונה בחדשות רחובות ניוז, הורים מבית הספר הצומח בשכונת חצרות המושבה שבתו הבוקר (ראשון) עם ילדיהם בשעה הראשונה, כשהם מצוידים בשלטי מחאה. ההורים אמרו: " עירית רחובות שוב מוכיחה שהיא 'שמה פס' על תושבי שכונת חצרות המושבה, שכבר שנים נראית כמו החצר האחורית של רחובות, וכך מתייחסים אליה! אנו משלמים קרוב ל 1900₪ ארנונה!! חיים בפיתוח ארוך ומייגע של שנים,
מדרכות שבורות, חול וחצץ במקום פארק, יש כאן מחסור בחנייה, טרם אכלוס מגדלים נוספים בשכונה, עומסי תנועה כבדים כבר היום, ופיתוח ברחוב חנה אברך, סה״כ כמה מאות מטרים שנמשך כבר מעל חצי שנה וממשיך להידחות!".

מחאת הורי חצרות המושבה

"נקודת האור היחידה שהייתה לנו היא בית הספר הצומח הנפלא שהקימו לנו בעזרת כמה גורמים באגף חינוך שעמלו רבות לשם כך. ילדינו לומדים במבנים זמניים בתוך שטח הפארק, בשל דחייה בהקמת בית הספר הקבוע. כעת, כשהבנייה סוף סוף מסתיימת, במקום לזכות במעבר חלק למבנה החדש המיועד לנו, מיידעים אותנו שנארח 440 תלמידי בית הספר הפתוח בשכבות א’ עד יב׳. ילדינו הצעירים (שהיום לומדים בכיתות א’-ב׳ בלבד) צפויים להיות מיעוט, ולחלוק את המבנה עם תלמידי חטיבה ותיכון. כבר היום אנו בסכנת סגירה של שכבת ב׳ בשל בריחת תלמידים, מה שיגרום לטלטלה רגשית לילדינו אם ניאלץ להחזירם לבתי הספר הקודמים".

לסיכום הם אמרו: "נבהיר שאין לנו דבר כנגד התלמידים האורחים, ואנו נשמח בטובתם* ואין צורך שזה יבוא על חשבון ילדינו! יש מבנים נוספים בעיר, שמתפנים ביוני! יש קראוונים שמתפנים באוגוסט! יש פתרונות נוספים בשפע!
מגיע להם בית ספר נפרד ומרווח וגם לנו! עיריית רחובות אנו קוראים לכם, אל תבריחו אותנו".

עיריית רחובות צילום רחובות ניוז

מהעירייה נמסר: "מדובר במבנה חדש שצפוי להכיל 24 כיתות, בעוד שבית הספר הצומח של חצרות המושבה יכיל בשנת הלימודים הבאה 6 כיתות בלבד. לבית הספר "השיטה" מוקם מבנה חדש ובשל כך קיים צורך במבנה זמני עבורו, עד להשלמת הליך הבנייה. במשך כל זמן שהותם של תלמידי בי"ס "השיטה" במקום תתקיים הפרדה מלאה כאשר מחצית ממבנה בית הספר יוקצה לתלמידי חצרות המושבה ומחצית השנייה של בית הספר, שאינה נמצאת בשימוש, תוקצה לתלמידי בי"ס "השיטה". יובהר כי בעקבות ההפרדה בין תלמידי בתי הספר בשעות הלימודים וכן בהפסקות, לא תיפגע שגרת הלימודים היומית של כלל התלמידים במקום. גורמים שונים בעיריית רחובות קיימו בימים האחרונים מספר שיחות עם ההורים וכל בקשותיהם לדון בנושא נענו, בנוסף, ראש העיר רחמים מלול צפוי להיפגש ולדון בהמשך השבוע עם התושבים בנושא זה. עיריית רחובות פועלת בשקיפות תוך איזון כלל צרכי התושבים בעיר ומבהירה כי בין כל מוסדות החינוך בעיר רחובות קיימת ערבות הדדית שבאה לידי ביטוי גם במקרה זה".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *