מיוחד! אמיתי כהן ואבי מוזס ארגנו סיור במערת המכפלה לכמאתיים תושבים

ארז שרווינטר

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז
סיור המתפללים בחברון

מיוחד! חברי המועצה אמיתי כהן ועו"ד אבי מוזס ארגנו אמש (מוצ"ש) סיור במערכת המכפלה לכמאתיים מתושבי העיר עם הזמר מנדי ג'רופי בהם חברם למועצה שי קזיוף ורעייתו.

אמש (מוצ"ש) יצאו שלושה אוטובוסים ומספר כלי רכב פרטיים אל מערת המכפלה עם הזמר הרחובותי מנדי ג'רופי. את הסיור ארגנו חברי המועצה אמיתי כהן המחזיק בתיק מורשת ישראל ומכהן כיו"דירקטוריון רשת חוויות ועו"ד אבי מוזס המחזיק בתיק התחזוקה. בסיור השתתפו מתפללים מכל בתי הכנסת בעיר וממורשת יעקב, בין המשתתפים נראו חבר המועצה שי קזיוף ורעייתו, גבריאל ורוזיקו חוטובלי, הוריה של השרה ציפי חוטובלי ועוד.

אמיתי כהן ומלאכי לוינגר

במהלך הסיור נפגשו המשתתפים עם ראש מועצת קרית ארבע לשעבר מלאכי לוינגר (בתמונה) שברך את המשתתפים וחשף את חברותו הקרובה מזה שנים לאמיתי כהן. המשתתפים ביקרו כאמור במערת המכפלה שם קבורה שרה אמנו. לקראת פרשת חיי שרה שתתקיים בשבת הקרובה, במסגרת המסורת, צפויים לפקוד את מערת המכפלה בפרט ואת היישוב היהודי בחברון וכן את קרית ארבע רבבות של אנשים.

שבת פרשת "חיי שרה" הנקראת גם "שבת חברון", מדברת על רכישת מערת המכפלה בידי אברהם אבינו. תאריך הרכישה הפך לאחד האירועים המשמעותיים בארץ בכלל ובחברון בפרט שזכתה לכינוי עיר האבות. שבת 'חיי שרה' מזוהה עם ההסטוריה באווירה מקומית מיוחדת של עיר האבות ומזה מסורת של שנים מגיעים בשבת הזו אלפי אנשים ומשפחות להתארח ולהינות מהפירות ההסטוריים. 

תגובות

השאר תגובה

דילוג לתוכן
%d בלוגרים אהבו את זה: