מיוחד! רועי שרעבי פנה וחבר הכנסת נרתם להצלת עשרות אלפי ילדים הממתינים לטיפולים בקופות החולים

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print
מימין- רועי שרעבי ומיקי זוהר

בזכות התערבותו של רועי שרעבי נרתם חבר הכנסת מיקי זוהר למען הצלת עשרות אלפי ילדים הזקוקים לטיפולים במרכזי ההתפחויות של קופות החולים.

מנהלת הפורום הארצי של היחידות להתפתחות הילד בגיל הרך שיר גור פנתה לאחרונה לחבר מועצת העיר רחובות המכהן במקביל כסגן יושב ראש הסתדרות העובדים רועי שרעבי. בפנייתה הציפה בעיה חמורה של זמני המתנה ממושכים ומוגזמים של אלפי ילדים שממתינים לטיפולים אצל קלינאית תקשורת וריפוי בעיסוק, לטענת גור עקב זמני ההמתנה נאלצים הילדים שלא מספיקים לקבל את הטיפול הנדרש להשלח את החינוך המיוחד שעולים למדינה מיליוני שקלים. גור ציינה כי היעדר התקציבים להפעלת מרכזי התפתחויות הם הגורם לדרדור המצב ורק תקצוב כספי יציל את הילדים וימנע הוצאות עתק למדינה. עוד ציינה גור במכתבה כי קיימת האופציה לפנות ליחידות פרטיות בזמן המתנה של שלושה חודשים עד חצי שנה ולקבל החזרים על כך מהמדינה אך לאחרונה החלה המדינה בהליך של צמצום לבטל את המימון וזאת לצד סגירת 12 יחידות טיפול. לאור כך פנה שרעבי לידידו מהליכוד חבר הכנסת מיקי זוהר המשמש כממלא מקום ועדת הכספים, זוהר הבטיח לטפל ולהעלות את הנושא בדחיפות להצלת מרכזי הטיפול.

לאחר שקיבל על עצמו חבר הכנסת זוהר לטפל בנושא באופן המיידי שלחה גור מכתב מסכם לזוהר “אני פונה אליך המשך לשיחתינו המשותפת עם מר רועי שרעבי.
תודה לך על מעורבותך ותמיכתך בשעה קשה זו בה כבר כיום ילדים מחכים חצי שנה ואף שנה לטיפולים התפתחותיים בינהם: קלינאות תקשורת וריפוי בעיסוק, השלכות אי מתן טיפול היא חריצת דין עתיד הילדים לכיוון חינוך מיוחד ואלו עלויות אסטרונומיות למדינה בקצבאות ועוד. ילדי ישראל עלולים להשאר ללא מענה טיפולי הולם. כיום עם שני המענים של היחידות וההחזרים על הפרטי. הקופות לא מצליחות לשאת בנטל..אז מה יקרה בלי שני המענים הנ”ל”.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן