מיום א' שביתה בכל מעונות ויצו

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

העובדים הודיעו שישביתו החל מיום ראשון ועד הודעה חדשה את המעונות בכל הארץ, לאחר שלטענתם ההנהלה לא העבירה את הכספים שקיבלה עבור תוספת שכר למטפלות – כפי שהבטיחה. המשמעות: הורים ל-14 אלף פעוטות יידרשו למצוא סידור
אם לא יחול שינוי של הרגע האחרון, 187 מעונות ויצו ברחבי הארץ לא ייפתחו ביום ראשון – וכ-14 אלף פעוטות יישארו בבית ללא מסגרת. הסיבה: סכסוך בין הנהלת ויצו לבין העובדים והעובדות, שטוענים כי לא קיבלו את תוספת השכר שהובטחה להם לאחר שמשרד הרווחה העביר מיליוני שקלים על מנת להעלות את שכר המטפלות.
שכרן של עובדות המעונות היה אמור לעלות בכ-300-400 שקלים לחודש בהתאם לוותק, והעובדים טוענים כי הכסף לכך הועבר כבר בפברואר. לטענתם, מנכ"ל ויצו "פוצץ" את ישיבת המשא ומתן שנערכה היום ואף אמר לעובדים: "אז תסגרו את המעונות".

העובדים טוענים כי ארגון ויצו קיבל כבר כ-7 מיליוני שקלים (מתוך 60 מיליון שהבטיח משרד הרווחה לכל ארגוני מעונות היום), אך המטפלות בויצו לא קיבלו את תוספת השכר. עוד נמסר כי ההסתדרות אישרה את תחילת השביתה החל מיום ראשון.

במכתב לעובדים נכתב כי "ההנהלה מחזיקה בקופתה כספים שהועברו ממשרדי הממשלה לצורך הגדלת שכרן של עובדות המעונות, אולם היא איננה מוכנה לשלם לעובדות המעונות אלא אם כן נסכים לתוכנית התייעלות קשה הכוללת פגיעה בתנאי העסקתם, תנאי עבודתם ומעמדם של כלל עובדי ויצו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *