מעצימים את בני הנוער: טיול גיבוש ונטיעות משותפות בט"ו בשבט

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

היחידה לקידום נוער במחלקת הנוער העירונית מעניקה מענה ומסגרת לנוער ללא מסגרת פורמלית ומקדמת אותו לתעודת בגרות או לתעודה על סיום 12 שנות לימוד.

השבוע יצאו 20 בני נוער מהיחידה לקידום נוער במחלקת הנוער באגף החינוך בעיריית רחובות לנטיעות במשמר איילון.
בטרם הנטיעות השתתפו בני הנוער בטיול גיבוש במסלול הסטף בפאתי ירושלים, בכדי להכיר ולחוות את ארץ ישראל וצורות הצומח, דווקא בט"ו בשבט.

אבי יוספי, מנהל מחלקת ילדים ונוער באגף החינוך : "אירוע הנטיעות היה חוויה מעצימה עבור כולנו. ביחידה לקידום נוער כל נער ונערה מקבלים בדיוק את מה שהם זקוקים לו בכל התחומים, כולל מענה רגשי וחינוכי. החלטה זו מוכיחה את עצמה כל פעם מחדש כמוצלחת עבור מי שמסגרת זו היא המתאימה ביותר עבורם"

היחידה לקידום נוער ממוקמת במתחם העירונוער, ותפקידה להעניק מענה ומסגרת לנוער מנותק ממסגרת פורמאלית, ועל סף נשירה . במסגרת זו פועלים מדריכים, פסיכולוגים ומורים לבגרות בצוותא בני הנוער במגוון דרכים לרבות שיעורים מקוונים, שיחות אישיות וקשר עם ההורים.
ליחידה לקידום נוער הצלחות רבות. היחידה מקיימת פעילויות כגון : גדנ"ע, טקסי זכרון, טיולי גיבוש, מיומנויות, שיחות ועוד פרויקטים רבים.
היחידה עובדת בשיתוף פעולה עם גורמים עירוניים רבים- מחלקת שח"ר באגף החינוך, פרויקט עיר ללא אלימות, הרשות העירונית למלחמה בסמים ובאלכוהול, תוכנית 360 ומשרד החינוך.
היחידה לקידום נוער מטפלת בכ- 200 בני נוער בכל רחבי העיר, מתוכם כ- 70 בני נוער מנותקים ממסגרת פורמאלית.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *