מעתה אמרו ביה"ס 'שביט' במקום 'הדרים'

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

 

ביה"ס 'שביט' ביום הראשון ללימודים

בסוף השבוע  נבחר בהליך דמוקרטי שם לבית הספר החדש בשכונת "רחובות הצעירה". כזכור במהלך חופשת הקיץ האחרונה הביעו רבים מתושבי שכונת קריית משה כעס על הכוונה לשנות את שם בית הספר ,זאת בשל מעברו למתחם החדש.לאחר שהצמיח דורות רבים של תלמידים בני השכונה.

ויקרא שמו בישראל : בית ספר 'שביט על שם יונה בוגלה'.בהליך דמוקרטי, בו השתתפו התלמידים והוריהם.נבחר שם בית הספר החדש במתחם שכונת "רחובות הצעירה" השם שהוצע ע"י הראל ולמר תלמיד כיתה ב' בבית הספר,זכה לרוב של 172 תלמידים מקרב תלמידי בית הספר.

אומנם עבור התלמידים היה מדובר בשיעור מצוין בדמוקרטיה,לכן  השמחה וההתרגשות היו רבים.אך עבור הורים רבים בעיקר אלו מתושבי שכונת קריית משה הסמוכה ,שבית הספר החדש הועתק מאחת השכונות הוותיקות בעיר למשכנו החדש ,לא אהבו בלשון המעטה את העובדה ,כי בית הספר איבד את זהותו ,אך ורק בשל המעבר.זאת לאחר שהצמיח דורות רבים של תלמידים . אחד ההורים סיפר ל'רחובות ניוז' כי הוא חש תסכול לאור המהלך שקרם עור וגידים במהלך השבועות האחרונים מצד תושבי שכונת "רחובות הצעירה". שאמר " איזה מסר חינוכי וערכי אני מספר לבני לאור החלפת שם בית הספר? עם כל הכבוד לחדשנות אי אפשר להשליך לפח את העבר ומן הראוי היה לשמור את גחלת בית הספר 'הדרים' ולא למחוק את ההיסטוריה של השכונה במזיד יד . אפשר להפוך את בית הספר 'הדרים' לחדש ופורץ דרך ,כאשר תושבים ותיקים לצד חדשים צועדים יחד. לצערי פספסו בגדול את המטרה וזה רק מוכיח שבעל המאה הוא בעל השליטה . בית ספר 'הדרים' הוא לא הראשון ברחובות שעברו למשכן חדש קדמו לו בתי ספר כמו "ויצמן" או "תחכמוני" שעדין נקראים על שם בית הספר כפי שהיה בראשונה"

מהנהגת ההורים של בית ספר "שביט" ביקשו לאחל שנת  לימודים פוריה ומוצלחת, ולהודות באותה נשימה לראש העיר רחמים מלול,למחזיק תיק החינוך ,זוהר בלום וכן למנכ"ל העירייה ,דורון מילברג על תרומתם וסייעום לאורך כל הדרך.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *