מפגש נשות מעגל נשים ונערות בקהילה

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

מפגש נשות מעגל נשים ונערות בקהילה

ביום שני האחרון נפגשו נשות מעגל נשים רחובות נס ציונה לערב התרמה למען הקמת חנות לנערות "בית עדי" ולפרויקטים של המעגל.

"בית עדי" הינו מסגרת לנערות בסיכון, נערות קצה שזקוקות ליד מכוונת, כתף להישען עליה ומצפן שיוביל אותן לדרך הישר. החנות נועדה ללמד את הנערות הסתגלות למסגרת של עבודה והתנהלות כלכלית במטרה להובילן לחיים נורמטיביים ועצמאיים.

הערב הוקדש "ליום שאחרי".

חן חיים, יו"ר מעגל נשים רחובות נס ציונה: "אחרי שנה יוצאת דופן צריך להתפנות, לבחון את השלכות המגפה עלינו הנשים, ולקבל החלטות שייקחו אותנו קדימה כדי שנצא מחוזקות בפן המשפחתי, הכלכלי, החברתי והנפשי".

את המפגש הנחתה דורין פרנסיס מומחית ל- Storytelling: ״כנשים, כאימהות, כבנות אדם זוהי אחריות שלנו לקחת את גורלנו בידינו ולחפש באופן אקטיבי הזדמנויות לעצמאות כדי לעמוד איתנות בקצב השינויים והאתגרים שהחיים מזמנים לנו״.
השיח התנהל בהשתתפות עו"ד מאיה הרצברג אלון, עו"ד ומגשרת בתחום דיני המשפחה, יו"ר פורום משפחה בלשכת עורכי הדין, שדיווחה, על עליה באלימות במשפחה, לצד גל של נשים מבוגרות שסבלו שנים מאלימות, גם כלכלית, מצד בני זוגן והעזו דווקא השנה ליזום גירושין בתמיכת ילדיהן הבוגרים. עוד הדגישה "חשוב לכל אישה לפתח את כישוריה ולהיות הגרסה הכי טובה של עצמה, כדי להתמודד עם קשיים ומשברים".
קרן קוטין, מדריכת הורים, בוגרת מכון אדלר והבית למקצועות ההורות הדגישה במפגש שחשוב שנזכור שאנחנו כבר לא במצב חירום, צריך שנחזור ונקדיש זמן לעצמנו האימהות.

"בלי שנמלא את המצברים שלנו, לא נוכל להעניק לילדינו את האימהות שהיינו רוצות להיות עבורם, עכשיו זה זמן ההחלמה גם שלנו".

דליה מזעקי מוזס, יועצת להשקעות נדל"ן, מרצה ובעלת חברת השקעות הנדל"ן, נדל״נשי, דיברה על נושא העצמאות הכלכלית שלנו הנשים.

"תדאגי לעצמך לעוד מקור הכנסה, אל תסתמכי על מקור הכנסה אחד, ואל תחכי שמישהו יעשה את זה בשבילך – את קובעת את גורלך".

אוה גור, חברת מועצה מחזיקה תיק מעמד האישה בעיריית רחובות : "הרגשתי גאווה לראות את הנשים החזקות שהגיעו לתרום מהידע שלהן למען נשים אחרות. אני רוצה להודות למעגל נשים רחובות-נס ציונה על הארגון ועל תרומתן לאורך השנים לבית עדי ולמען נערות בסיכון. מאחלת שנהיה תמיד בצד הנותן".

לתרומות לפעילות מעגל נשים רחובות נס ציונה לחצו

 

חדשות רחובות ניוז

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *