מפחיד! תושבת העיר הבחינה בנחש שטייל בדירתה והזעיקה את המשטרה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print
נחש אילסטרציה

מפחיד: אישה שהבחינה בנחש מטייל בתוך דירתה הזעיקה את המשטרה. מתחילת השנה הוכשו 44 אנשים, מדובר בעליה של 99 אחוז לעומת אשתקד.

וואטסאפ רחובות ניוז

אמש (מוצאי שבת) בסביבות השעה 22:30 הבחינה אישה שגרה ברחוב הרב צבי מלצר בנחש שמטייל בדירתה. האישה המבוהלת הזעיקה את המשטרה וביקשה עזרה. שוטרי תחנת רחובות שוחחו איתה והפנו אותה להזמין לוכד נחשים מאחר ואין להם אפשרות לטפל בתופעה.

צילום דוברות מד”א

נתוני מגן דוד אדום מצביעים על עלייה משמעותית במקרי הכשות נחשים בישראל

“השנה, עם העלייה בטמפרטורות, כשהנחשים התעוררו משנת החורף שלהם, השטח היה פנוי עבורם, שכן הציבור היה בבתים בשל נגיף הקורונה”, מסביר דוראל ארזואן, פראמדיק במגן דוד אדום, לוכד נחשים מוסמך ומדריך מקצועי בתחום.

 44 בני אדם הוכשו בישראל מתחילת חודש מרץ ועד היום (אמצע חודש מאי). בתקופה המקבילה אשתקד, אירעו 23 מקרים של הכשות נחשים. מדובר בעלייה של 91%, כך עולה מנתוני מגן דוד אדום.

שניים מבין כלל המקרים שאירעו מתחילת חודש מרץ השנה טופלו ופונו על ידי צוותי מד”א כשמצבם קשה, שלושה במצב בינוני ושלושים ותשעה במצב קל. עוד עולה מנתוני מגן דוד אדום עולה כי 17 מכלל אלו שהוכשו (39%) הם קטינים מתחת לגיל 18, בהם 4 פעוטות מתחת לגיל 3 (9% מכלל המוכשים). 5 מאלו שהוכשו (11%) הם קשישים מעל גיל 65. 21 הוכשו במרכז הארץ ובאזור השרון, 19 בצפון הארץ ו-4 בדרום.

  

“בתקופה זו של השנה גוברת פעילותם שEC נחשים ארסיים כגון הצפע הארץ ישראלי, ועל מנת להימנע מהכשות, ניתן לנקוט בפעילויות מנע כדי לצמצם את המפגש בין בני אדם ונחשים”, מסביר פראמדיק מד”א דוראל ארזואן, “יש להימנע מהפיכת סלעים ואבנים, לנקוט משנה זהירות בזמן ישיבה על מדשאות וקרקע חשופה בטבע, ולא ללכת יחפים או בסנדלים במקומות אלה. בחצרות בתים, יש להקפיד על גיזום צמחייה ופינוי אשפה”.

“במקרים בהם אנשים נפגעים כשהם נמצאים בשטח הפתוח ולא בכתובת מסודרת, ישנה חשיבות גדולה לשימוש ביישומון מד”א שלי, המסייע לחובשים ולפראמדיקים במוקד 101 של מד”א ובאמבולנס לאתר את מיקומכם המדויק, מאפשר לשלוח תמונה של סימני ההכשה ושל הנחש מהשטח, ובכך נחסך זמן יקר”, מסבירים במד”א.

 במקרה של הכשה יש לפעול בדרכים הבאות:

וודאו שאכן מדובר בהכשה וחפשו את סימניה, תמיד יש לחשוד כי מדובר בנחש ארסי, אל תתעכבו והזעיקו מיד את מד”א בטלפון החירום 101, או באמצעות יישומון “מד”א שלי”, הרחיקו את הנפגע מהשטח והעבירו אותו למקום בטוח, דאגו למנוחה מוחלטת של הנפגע ולהרגעתו, ומנעו תזוזה של האיבר המוכש, הסירו בגדים ותכשיטים מהאיבר המוכש, אם ניתן, צלמו בזהירות את הנחש, כדי לסייע בזיהוי ובטיפול. אחרת, נסו לשחזר את מראהו

אסור בשום אופן: אל תחתכו את מקום ההכשה, אל תמצצו את הארס, אל תניחו חסם עורקים, אל תקררו את מקום ההכשה, אל תתנו לנפגע מזון או שתייה, אל תרדפו אחרי הנחש.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן