מציאות הקורונה: עו”ד אבי מוזס מדבר על אפקט ההסגר שיוביל לאחוז גירושין גבוה

עו"ד אבי מוזס
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print
עו"ד אבי מוזס
עו”ד אבי מוזס

מציאות הקורונה הקשה! עו”ד וחבר המועצה אבי מוזס מדבר על אפקט הסגר שלדבריו יוביל לאחוז גירושין גבוה במיוחד.

עורך הדין וחבר מועצת העיר אבי מוזס, משמש בכובעו השני כעורך דין לענייני משפחה, מוזס ש”מבלה” שעות רבות בבתי הדין הרבניים, מדבר על אפקט הקורונה שלדבריו יוביל לאחוז גירושין גבוה. מוזס “בימים טרופים אלו, בהם כל בית ישראל ספון בביתו לאור החלטת הממשלה והוראות משרד הבריאות, לצד העובדה כי מצד אחד יש לכידות משפחתית ומאידך נוצרות בעיות מההשארות המאסיבית בבית. מחקר שנעשה וסוקר בתקשורת, מצביע על נתונים מדאיגים הכוללים אלימות במשפחה, עד כדי פי שבע מהמצב הנורמטיבי השגרתי. סיר לחץ זה נובע מכך שאנחנו לא מורגלים לסיטואציה של השארות לטווח ארוך של כל בני המשפחה והדברים מקבלים משנה תוקף, לאור מחקר שנעשה בעיירה וואהן שבמחוז חוביי בסין (מקור הפצת הקורונה), עיר המונה 11 מיליון תושבים. בעיר הסתגרו האזרחים במשך 70 יום ונוצר מצב אבסורדי שבקשות הגירושין גבוה לעומת המבקשים להנשא. הדבר אומר דרשני לגבי הסיטואציה המורכבת בה אנו נמצאים”.

אילוסטרציה: הכניסה לבית הדין צילום רחובות ניוז

כעורך דין לענייני משפחה, עד כמה אתה חושב שתרגיש את האפקט הזה?

” אם אנחנו רואים תופעה מעניינת שלאחר תקופת חגי תשרי וחג הפסח ישנה עליה משמעותית באחוזי הגירושין, על אחת כמה וכמה המצב יהיה חמור יותר לאור העובדה שיש למעלה ממיליון מובטלים שפירושו גידול של פי חמישים מהמצב הנורמלי בארץ. מצב אשר עלול לקרוע משפחות כתוצאה מההוצאות הכבדות בעיקר היום לקראת חג הפסח וכן לאור העובדה על פי נתונים שידועים, כעשרים אחוז מאותם מפוטרים יתקשו לאחר הסגר למצוא עבודה חדשה לאור האטה במשק. יש לזכור הבלימה החזקה של המשק לא תביא בהכרח לאותה מהירות של האצת הכלכלה לאחר הסגר, לכן יכולה להיות סיטואציה שאותם מפוטרים יהיו נטל לקופה הציבורית וימשיך להיות מצב בו תהיה בערה בתא המשפחתי. אפקש הדומינו הזה ימשיך לפעול לרעה ולנטל על כל החברה שלנו. העובדה שהחזרה אל בתי הספר לא תהיה מיידית מביאה לידי כך שיש ביעבוע בתוך המשפחה וסיר הלחץ ממשיך לפעול. העובדה שההטבות שמעניקה הממשלה לעצמאיים לא גבוהה במיוחד גם תורמת לכל המצב הקשה”.

מה לדעתך צריך לעשות כדי למזער את הנזקים? ” טוב תעשה העירייה, אגף הרווחה, שיפתחו קווים חמים בכל חמשת האזורים של העיר. הקווים יתנו מענה וייעוץ מקצועי לאותם אנשים שיבקשו עצות וכיצד לפעול במצב המורכב”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן