מרכז הצעירים “הפלטפורמה” השיק השבוע את Free-school קורונה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print
עידן מלטבשי  הדיי ג’יי

מגוון הרצאות ללא תשלום המועברות על ידי תושבי העיר בתחומים שונים

משבר הקורונה אמנם גרם לעצירת השגרה, אך במרכז הצעירים “הפלטפורמה”, של החברה העירונית רחובות, החליטו להקים מיזם שינעים את השהות בבית, ירחיב אופקים וישמור על הקהילה מלוכדת יותר, דווקא בימים שכל אחד מסוגר בביתו. הפלטפורמה השיקה לראשונה בעיר את ה-free-school, פורמט שנוצר באירופה במסגרתו אנשים מהקהילה מעבירים בהתנדבות ידע לאנשי הקהילה במגוון נושאים.

ההרצאה הראשונה במיזם ה- free-school הרחובותי, שודרה השבוע בלייב מדף הפייסבוק של הפלטפורמה והייתה בנושא “לנצח את הקושי” שהועברה על ידי עו”ד ספיר כהן, תושבת העיר, אשר מגיל צעיר התמודדה עם מחלה של עצמות שבירות ומצאה את עצמה לא מעט פעמים במצב בו היא נאלצת להפסיק הכל, להתרכז בבריאות ולשמור על עצמה. השידורים הבאים יהיו בתחומים מגוונים ובהם: אסטרונומיה, מוזיקה, בישול, ציור, ספורט, תזונה, ועוד שלל נושאים, אותם יעבירו תושבי העיר בהתנדבות. ביום ראשון 5.4, בשעה 18.30 דור המבול יבצעו הופעה מיוחדת, ביום שני 6.4, מאיה כהן יועצת עסקית בחברת success תחלק טיפים לעסקים הקטנים להתמודדות עם המצב, ביום שלישי 7.4, גל גואטה תעביר שיעור פילאטיס, ביום חמישי 9.4, לין כץ תרצה על ניהול כלכלי וביום ראשון, 12.4, בשעה 18:30, יתארח DJ עידן מלטבשי שידאג למסיבה מיוחדת ומהנה.

אם אתם גם רוצים לקחת חלק ולהופיע בהרצאות סדנאות מוזמנים להשאיר הודעה באתר הפלטפורמה שכתובתו www.haplatforma.co.il, עמוד הפייסבוק “הפלטפורמה” או בעמוד האינסטגרם “haplatformarehovot”.

לדברי  אורלי הלל, מנהלת הפלטפורמה: “המיזם היה מתוכנן להיערך ברחבי הפלטפורמה, אך בשל המצב, הסבנו אותו לפורמט אינטרנטי. זוהי הזדמנות מצוינת לנצל את הזמן ללמידת תחומים חדשים.  תודה לשני אקוע, שאחראית על כל התכנים שאנו מצליחים להביא לכם בימים אלה. צעירים שמעוניינים לשתף אותנו בידע שלהם, באמצעות פורמט ה”פריסקול” יכולים לפנות אלינו באמצעות הפייסבוק. אנחנו ממשיכים לשמור על קהילתיות, אשר מייחדת את תושבי רחובות”.

לדברי אסף אל-בר חסר מועצה מחזיק תיק נוער וצעירים: “אחד הגורמים העיקריים לחוסן חברתי הוא יצירה של שגרת חיים, תוך מתן מענה לצרכים שעולים. לכן חשובה כל כך הלמידה מרחוק, החינוך הבלתי פורמאלי וגם מיזמים כמו זה שמאפשר למידה גם בתקופות מורכבות. האדם הוא יצור פעיל שזקוק להתפתחות ומשמעות, גם ובמיוחד בימים קשים”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן