משאבי אנוש

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

כתבת תדמית שיווקית

PIXABAY קרדיט תמונה

כל עסק וארגון מבינים כי אחד המשאבים היקרים ביותר בעסק או הארגון הוא ההון האנושי. ההון האנושי בארגון או בחברה דורש ללא ספק התנהלות מקצועית מאוד באופן שוטף, מיצוי היכולות של ההון האנושי וכמובן הפקת התועלת המקסימלית ממנו. מי שמופקד על תחום ההון האנושי על כל מה שהוא דורש הוא מנהל משאבי אנוש. מדובר על תפקיד משמעותי מאוד בכל עסק, חברה או ארגון אשר דורש מהמנהל להיות אדם שיכול להתמודד עם כל מה שהוא דורש כגון: ביצוע ראיונות עבודה אפקטיביים לצורך גיוס עובדים, ניהול כח אדם, התמודדות מול משברים שונים או מצבים מורכבים הנוגעים לכח אדם במערכת ועוד.

תפקידים מרכזיים של מנהל משאבי אנוש

למחלקת משאבי אנוש בכלל ולאדם העומד בראשה המוגדר כמנהל משאבי אנוש בפרט, ישנם תחומי פעילות רבים, אשר העיקרים שבהם הם:

  1. ניהול כח אדם הדורש טיפול בסוגיות שונות מורכבות יותר או פחות כגון: יחסי עבודה, גיוס עובדים, תנאי שכר, הדרכות עובדים, שמירה על תנאי עבודה נאותים ועוד. המטרה בניהול כח אדם הוא להפיק את המקסימום מכל עובד ועובד במקום העבודה.
  2. פיתוח המנהלים בעסק או בחברה
  3. ניהול ההון האנושי בחברה הכולל בו בין היתר את מיצוי הידע, היכולות והניסיון של כל אדם בחברה וכן, גיבוש אסטרטגיה לצורך ניצול מיטבי של ההון האנושי בחברה.
  4. גיוס כח אדם בצורה הטובה והמדויקת ביותר לחברה- כלומר, עבור כל תפקיד הנדרש בחברה או בארגון מחלקת משאבי אנוש צריכה למצוא את האדם המתאים ביותר הן מבחינת ההשכלה שלו, הן מבחינת הניסיון התעסוקתי שלו, הן מבחינת תכונות האופי שלו, ההכשרה המקצועית שלו ועוד. מחלקת משאבי אנוש תעשה זאת באמצעות איתור מועמדים על ידי מבחני מיון שונים וכן לאחר מכן, תדאג לקליטת העובדים, להדרכת העובדים בכל הדרגים ועוד.
  5. מחלקת משאבי אנוש אחראית על הערכת העובדים וכן על משובים אודות כל עובד וזאת בכדי לשפר את המיומנויות הנדרשת לכל עובד לתפקידו במידה והדבר אכן נדרש.
  6. מחלקת משאבי אנוש תידרש להתמודד עם קונפליקטים שונים הקשורים ליחסי מנהלים עם עובדים ועוד.
  7. מחלקת משאבי אנוש תידרש להתמודד עם כל מה שקשור לדאגה של מקום עבודה בטוח ואיכותי עבור כל עובד וכן, תידרש לסייע לכל עובד בהתאם למצבו הייחודי. כך לדוגמא: גמישות עבודה לעובדים בשל רלוונטיות, מהגרי עבודה, העסקת הורים יחידניים, העסקת נשים ועוד.

כיצד מבטיחים שמחלקת משאבי אנוש תתפקד בצורה הטובה ביותר?

אין ספק שלמחלקת כח אדם בעסק, חברה או ארגון יש תפקיד חשוב ומהותי מאוד, המתפרש על מגוון רחב של תחומים הנוגעים להון האנושי שחברה. בכוחה של מחלקת משאבי אנוש להשפיע הן על ההרגשה של העובדים במקום העבודה, דבר אשר יגרום לעובדים לתפקד במקום העבודה בצורה יעילה יותר או פחות וכן, גם על הצלחתה של החברה שכן, עובדים איכותיים, חיוניים ונאמנים למקום העבודה, הם אלה שיכולים לקדם את מקום העבודה ולהוביל אותו להצלחה. אין ספק שהדברים קשורים אלה באלה ומחלקת משאבי אנוש אשר מצליחה לאתר עובדים בצורה הטובה ביותר ולהעניק להם את ההרגשה הטובה ביותר במקום העבודה, תצליח גם לסייע לחברה להתקדם ולהיות מוצלחת ורווחית יותר.

על כן, מחלקת משאבי אנוש בכל עסק, ארגון או חברה וכמובן, העומד בראשה חייבים להיות אנשי מקצוע בעלי ניסיון, המלצות, ותק וכמובן הכשרה תעסוקתית אשר מאפשרת להם לבצע את העבודה שלהם בצורה הטובה, היעילה והמשמעותית ביותר. גם במקומות עבודה קטנים אשר אין להם תקציב משמעותי מדי לגיוס מחלקת משאבי אנוש, חשוב להשקיע במחלקה זו וזאת בכדי שהחברה או העסק יצליחו להתפתח ולהתקדם.

 

.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן