משה פרג דודו של החשוד: "הבן – גאון שנשתבשה עליו דעתו"

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

משה פרג, אחיהן של לילי פרג ופרחיה סרוסי, מרחובות. שגופותיהן נמצאו במנדוסה שבארגנטינה לאחר שנרצחו על-פי החשד בידי גיל פרג, מסר הצהרה: "כנראה שגלעד הוא פסיכופת ואינו איש תמים ומסכן כפי שחשבתי תחילה".

"לאור ההתפתחויות האחרונות בתעלומת הרצח של אחיותיי, ולאור הפניות שקיבלנו מהתקשורת, החלטנו לפרסם הצהרה", אמר משה פרג אחיהן של לילי פרג ופרחיה סרוסי, שנרצחו על-פי החשד בידי גיל פרג וגופותיהן נמצאו במנדוסה שבארגנטינה. מסיבת העיתונאים נערכה בבית סוקולוב בת"א ומשה הגיע לבד אני עומד פה לבד מכיוון שלא רצינו לחשוף את בני המשפחה הצעירים. בתה של פרחיה נמצאת בהיריון וחשיפה כזו עלולה לגרום לה נזק".

"ביום שלישי בערב התקשרה הקונסולית בארגנטינה לאחד הבנים של פרחיה וסיפרה לו כי גלעד סרוסי התלונן יום קודם שאמא ואחותה לילי נעדרות מיום ראשון", המשיך. "הקונסולית הציעה לו להתקשר לגלעד לברר מה קרה וכך עשה. התכנסו בבית של פרחיה והחלטנו להגיש תלונה במשטרת רחובות ולטוס למנדוסה".

הדוד סיפר  כי טס לארגנטינה ביום חמישי והגיע לתחנת המשטרה ביום שישי. "גלעד (גיל) גר במנדוסה כבר 10 שנים", סיפר משה. "הוא בעל אינטליגציה גבוהה, גאון של ממש, היה סטודנט לתואר ראשון ושני בטכניון. אבי אהב אותו מאוד והוא שימש לו דמות אב לאחר שאביו עזב אותו. לאחר שאבי נפטר חל בו שינוי בהתנהגות והתפתחה אצלו הפרעה נפשית. הוא הימר באינטרנט והפסיד כסף רב ולכן החליט לעזוב את הארץ. גלעד הוא גאון שדעתו השתבשה עליו וכנראה חלה אצלו הפרעה נפשית שלא אובחנה ".

פרג סיפר על מצבם הנפשי של בני המשפחה"הם שבורים נפשית" ואמר באותה נשימה "'ה לא יעלה על הדעת שבן רוצח את אמו ואת דודתו בלי שום סיבה נראית לעין"

האח משה סיפר על העדויות ששמע מצוות החקירה המקומי: "פרחיה ולילי הגיעו למנדוסה ביום שישי, ה-11 בינואר, בהפרש של כמה שעות. הן שכרו דירה במרכז העיר, ופרחיה הרגישה לא טוב. ביום שני גלעד הגיעה אליהן ופרחיה נתנה לו עשרות אלפים דולר. הם יצאו יחד תוך שהם מצולמים במצלמות האבטחה. בסרטון נראית פרחיה גוררת רגליים מרוב תשישות".
פרג ציין כי על פי העדויות, גלעד הגיע לדירה שלהן גם ביום ראשון בבוקר, וחזר לביתו לאחר שלא קיבל מענה. עוד הוא מספר כי בביתו של גלעד נמצאו 48 אלף דולר ו-42 רישיונות לאקדחים. "לפי המידע שנמסר לי הם החרימו את הטלפונים. במקביל גבו גם ממני עדות על פרטי הנסיעה. נפגשתי עם גלעד במשטרה לכמה דקות. לא היה לנו זמן למצות את הפגישה". האח סיפר כי גלעד התקיים מ-200 דולר לחודש שאותם פרחיה העבירה לו. "הוא גידל חתולים ודאג להן מאוד"  עוד הדגיש פרג כי שתי האחיות היו סטריליות ולכן לא היה סביר שהם ישארו בביתו של גלעד זמן כה רב.
כאמור,במוצאי שבת דווח בכלי התקשורת בארגנטינה כי גופותיהן של שתי הנעדרות הישראליות אותרו  בחצר בנה של פרחיה. שעל פי החשד נקלע לחובות כספיים והסתבך עם גורמים עיונים במדינה.

לילי פרג, בת 54, ופרחיה סרוסי, בת 63 מרחובות, הגיעו למנדוסה שבמערב ארגנטינה ב-11 בינואר. לילי חיה באוסטרליה, שם היא עבדה כחוקרת ומרצה למיקרוביולוגיה באוניברסיטת ניו אינגלנד. השתיים הגיעו לבקר את בנה של סרוסי, שמתגורר בארגנטינה ומשמש מהנדס אלקטרוניקה המשטרה הארגנטינאית חשדה מהרגע הראשון בבנה של פרחיה שהוא אחראי להיעלמותן של שתי הנשים, אך הם ככל הנראה חיכו לתוצאות בדיקות ה-DNA ודגימות הדם.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *