משטרת ישראל למען הנוער: 12 נערים סיימו את הפרויקט

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

12 נערים סיימו את פרויקט מיל״ה (משטרת ישראל למען הנוער) במגזר החרדי, בהובלת יחידת הסדר תיק מותנה של חטיבת התביעות במשטרת ישראל


היום (שלישי) התקיים בשלכת ראש עיריית רחובות טקס סיום פרויקט מיל"ה במגזר החרדי, בהשתתפות 12 נערים מתלמוד תורה "עץ חיים" ברחובות. בוגרי הפרויקט, מצטרפים למעל 14,000 בני נוער מכל רחבי הארץ, אשר השתתפו בפרויקט וסיימו אותו בהצלחה. במהלך הפרויקט בני הנוער לוו ע״י שוטרי וקציני יחידת ״הסדר תיק מותנה״ של חטיבת התביעות במשטרה ונחשפו לעבודת המשטרה ולנושאים מגוונים וערכיים רבים.

יחידת הסדר תיק מותנה, החלה לפעול במשטרה אשתקד בפריסה ארצית, והיא אמונה על יישום חוק המעניק כלי נוסף להתמודדות עם ביצוע עבירות מחוץ לכותלי בית המשפט. ההסדר הייחודי, מספק הזדמנות לאזרחים נורמטיביים לסיים את ההליך ללא הרשעה פלילית. מדובר בהליך מנהלי, במסגרתו מסכים התובע לסגור תיק פלילי נגד חשוד שנמצאו נגדו ראיות המאפשרות את העמדתו לדין, וזאת בתמורה, בין היתר, להתחייבותו לשלם פיצוי, התחייבות להימנע מביצוע העבירה וביצוע עבודות שירות לתועלת הציבור.

רב המשטרה, נצ"מ הרב רחמים ברכיהו, ברך את הנערים מסיימי התכנית וסיפר את סיפורו האישי שכולו תקווה. הרב איחל לנערים שיעלו מעלה בעולם התורה ויהיו מהמאורות של הדורות הבאים. הרב ציין את תפקידה של משטרת ישראל בחיבור ובנתינה ההדדית שבין בני הנוער המופלאים לבין משטרת ישראל.

הטקס התקיים במעמד רב המשטרה כאמור, ראש עיריית רחובות מר רחמים מלול, מפקד יחידת הסדר תיק מותנה, סנ״צ עירן נהון, ס' ראש שלוחת הסדר תיק מותנה מרכז פקד צחי קמושביץ, אשר הוביל את הפרויקט, שוטרי היחידה, סגל החינוך של בני הנוער ובוגרי הפרוייקט.

פרוייקט מיל"ה – משטרת ישראל למען הנוער, הוא פרוייקט הדגל החברתי- מניעתי של משטרת ישראל. הפרוייקט מתקיים מזה מספר שנים בכל רחבי הארץ, כחלק ממדיניות של שיטור מבוסס קהילה. מטרתו היא לשקם בני נוער ולהעניק להם הזדמנות נוספת, ידע, כלים ומוטיבציה, לקיים אורח חיים נורמטיבי כאזרחים שומרי חוק.

מצ"ב תמונה מהטקס.
קרדיט צילום: דוברות המשטרה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *