משכנתא לעצמאים:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print
ofir

ofir

תחום המשכנתאות הינו תחום מורכב וצריך יידע מקצועי על מנת להשיג את המשכנתא ואת התנאים הטובים ביותר לרוכש הנכס. כאשר אתם עומדים בפני הגשת משכנתא לבנק אם למטרת משכנתא לדירה ראשונה או דירה להשקעה או למטרה אחרת, הבנק מעמיד שני פרמטרים עיקריים לבדיקת זכאותכם, והוא עושה זאת לאחר בדיקה קפדנית ביותר של הנתונים הכלכליים שלכם.  שני הפרמטרים הם: ההון העצמי שעומד ברשותכם ויכולת ההחזר שלכם. להבדיל משכירים אשר עובדים מול תלוש משכורת מסודר ומעידים ברוב המקרים על הכנסה קבועה, עצמאים יתקשו יותר להוכיח יציבות כלכלית.

הגורמים המקשים על העצמאיים להראות יציבות כלכלית:

  • אין להם תלוש משכורת מסודר
  • ישנם עצמאיים שהכנסותיהם מתרכזות רק בחלק מחדשי השנה
  • נושא ההוצאות העסקיות

הרבה מהעצמאים עובדים במקצועות מגוונים אשר הכנסתם מתרכזת רק בחדשים מסוימים בשנה, והדבר מקשה עליהם להציג את הכנסתם כהכנסה יציבה, דבר המהווה בעיה אל מול דרישות הבנק הקפדניות.

מאד מומלץ לקבל ייעוץ ממקור מקצועי ומוסמך, בנושא המשכנתאות והפיננסים לפני שנגשים להגשת בקשה למשכנתא מהבנק. וזאת על מנת להימנע מסירוב ראשוני. מסתבר כי אחוז הסירוב למשכנתאות גדול פי שניים ואף יותר מסירוב הבקשות של השכירים.

למידע נוסף על משכנתא לעצמאים לחצו כאן

ישנם כמה נושאים היכולים לסייע כאשר נגשים לבקשת משכנתא מהבנק.

  1. כאשר המשכנתא נלקחת על ידי זוג, ואחד מבני הזוג הוא שכיר, היציבות הכללית של השכיר תסייע בבקשה.
  2. דבר נוסף שיכול לסייע הינו הפרדת חשבון העסק מהחשבון המשפחתי, על מנת שיהיה ניתן ביתר קלות להראות את הרווחים וההוצאות. במידה והעסק רווחי הדבר יתרום בהצגת החזית של היציבות הכלכלית של העצמאי.
  3. בדרך כלל יבקשו את המשכנתא בבנק בו מתנהל החשבון השותף, אך לעצמאים מומלץ לפנות לבנקים אחרים ולעשות סקר שוק. לאסוף את ההצעות הטובות ביותר ודבר זה יכול לתת בטחון לבנק בו קיים החשבון השותף ולסייע בתהליך.

בכל מקרה התחום מורכב ומרבית הציבור אינו מתמחה בפיננסים ובעיקר בכל נושא המשכנתאות, תחום חשוב זה יקבע את המצב הכלכלי של הרוכשים למשך שנים ויש להתייחס לכך בכובד ראש ולקבל ייעוץ מקצועי על מנת להימנע מטעויות היכולות להוות נזק כלכלי משמעותי.

לא בכדי יותר ויותר רוכשי דירות פונים לייעוץ בכל הנוגע למשכנתא. משתלם מאד לקבל ייעוץ אשר חוסך סכומי כסף לא מבוטלים לרוכשים, שומר עליהם מפני טעויות העלולות לסכן את אישור המשכנתא, וטעויות בבחירת סוג המשכנתא אשר עלולות להביא להוצאת כספים מיותרת ולפרק זמן ממושך. כמו כן ייעוץ כזה ייתן שקט נפשי ובטחון שהתהליך יעשה באופן מקצועי ואמין תוך שמירה על הרוכשים ומיצוי זכויותיהם וההטבות שניתן להשיג בעבורן במקרים בהם הדבר מתאפשר. ייעוץ משכנתאות מירב טל הינו ייעוץ אמין מקצועי והגון.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן