משלחת נוער להיידלברג

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

משלחת בני נוער התארחה אצל בני נוער בהיידלברג, גרמניה, במסגרת ברית ערים תאומות רחובות – היידלברג. במהלך הביקור שארך עשרה ימים, נפגשו עם ראש העיר של היידלברג, ביקרו באתרים היסטוריים של העיר, התארחו בבתי משפחות מארחות מהעיר התאומה ולמדו מקרוב על החיים בעיר

משלחת בני נוער מהעיר רחובות יצאה בסוף חודש יולי לביקור של עשרה ימים בעיר התאומה היידלברג, גרמניה. הביקור נערך במסגרת ברית ערים תאומות היידלברג – רחובות, שקיימת כבר 34 שנים, במסגרתה נעשים חילופי משלחות של סטודנטים ובני נוער בין שתי הערים.

בראש המשלחת עמד המשנה לראש העיר, אחראי על קשרי החוץ, עו"ד יניב מרקוביץ ועוד שלושה מלווים מטעם אגודת הידידות, אביגיל מעין, לאורה נצר וישי בוטנרו, אשר ארגנו את המשלחת ודאגו להצלחתה. המשלחת מנתה 21 בני נוער, אשר נבחרו על ידי ועדת קבלה של אגודת הידידות רחובות-היידלברג שבוחרת את הרכב המשלחות היוצאות לעיר התאומה אחת לשנתיים. חילופי המשלחות נעשה על בסיס שנתי כאשר פעם בשנה משלחת מגיעה לביקור ברחובות ובשנה לאחר מכן יוצאת משלחת גומלין מהעיר רחובות להיידלברג.

חברי המשלחת התארחו בהיידלברג ע"י רשת המתנ"סים בהיידלברג שנקראת ה- Stadt Jugend Ring. תוכנית הביקור נערכה על בסיס העיקרון של ציונות, שואה ויהדות ונעשתה בשיתוף פעולה של שני הצדדים. במהלך הביקור פגשו חברי המשלחת את ראש העיר של היידלברג, ביקרו באתרים ההיסטוריים של העיר, התארחו בבתי משפחות מארחות מהעיר התאומה ולמדו מקרוב על החיים בעיר. כמו כן, נערך סיור משותף בעיר נירנברג שכלל ביקור בבניין ה- S.S. שבנוי בצורת הקוליסאום, ובמוזיאון השואה שבו מוצג מצמרר במיוחד של מסילות רכבות שמובילות לכל אתרי ההשמדה עם המוני כרטיסים שרשומים עליהם שמות אנשים ותאריכי לידתם. בנוסף נערך ביקור באתר השמדה Struthoffשם נערך על ידי בני הנוער טקס זיכרון והונח זר פרחים לזכר הנופלים עם הכיתוב: "לזכור ולא לשכוח" מטעם אגודת הידידות ועיריית רחובות.

עו"ד יניב מרקוביץ: "העיר היידלברג איתה מתקיימים קשרי ידידות עמוקים הינה בעלת מאפיינים דומים לעיר רחובות בהיותה עיר מדע ותרבות עם השכלה גבוהה, אשר מושכת אליה עשרות סטודנטים ומבקרים מכל העולם. המפגשים מתקיימים במסגרת התכנית לחילופי משלחות ומאד מחמם לראות את התלמידים המתארחים והמשפחות המארחות אשר נותנים מעצמם, פותחים את בתיהם ומהדקים את הקשר בין הקהילות. בהיבט האישי מחמם את הלב לראות את הגרות ותחושת השליחות של בני הנוער שלנו וכמובן את עבודתם המסורה של המלווים המתנדבים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *