משפחתו של רונן לוברסקי ” זו טעות קשה להעניק לאויבינו זכות להישפט במקום לחסלם”

רונן לוברסקי ז"ל
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print
רונן לוברסקי ז"ל
רונן לוברסקי ז”ל

משפטו של המחבל אסלאם נאג’ אשר רצח את לוחם דובדבן ותושב רחובות רונן לוברסקי ז”ל נערך היום בבית הדין הצבאי. משפחתו של לוברסקי תוקפת את הפרקליטות הצבאית והדרג המדיני שאינו דורש עונש מוות למחבל הרוצח.

שלב הטיעונים לעונש במשפטו של המחבל אסלאם נאג’י אשר רצח את לוחם דובדבן ותושב העיר רונן לוברסקי ז”ל במאי אשתקד התקיים  היום (רביעי) בבית הדין הצבאי בכלא עופר.

עם תחילת המשפט דרשו בני משפחתו של לוברסקי מהפרקליטות הצבאית והן מהדרג המדיני עונש מוות למחבל הרוצח. ולא לאפשר לו להישפט

ולדימיר לוברסקי אביו של רונן , חבר בפורום “בוחרים בחיים” של המשפחות השכולות המלווה על ידי תנועת “אם תרצו”, אמר בפתח הדיון בבית המשפט הצבאי כי “הגיע הזמן שהפרקליטות הצבאית תפסיק לפחד ותדרוש לגזור על המחבל השפל עונש מוות. אנחנו לא נדרוש פחות מזה. רק יד קשה בלחימה בטרור תציל חיים”.

האב הוסיף ואמר  “זו טעות קשה מצד מדינת ישראל להעניק לאויבינו המוצהרים זכות להישפט במקום לחסלם. ניהול משא ומתן איתם בבתי הסוהר במקום לגרש את משפחותיהם הוא הזייה. רק ישום חבילת ההרתעה נגד הטרור ללא כל היסוס תימנע את הרצח הבא”.

ולדימיר ואריק לוברסקי בלשכת ראש העיר.צילום ארכיון

כזכור,המחבל נאג’י רצח את רונן בחודש מאי 2018, במהלך פעילות מבצעית של יחידת דובדבן במחנה הפליטים אל-אמערי. המחבל השליך לוח שיש מגובה של כמה קומות על ראשו של לוברסקי ופצע אותו אנושות. לוברסקי,שאיבד את הכרתו מעוצמת הפגיעה נפטר כעבור יומיים מפצעיו בבית החולים בירושלים.

צה”ל הודיע בתחילה למשפחה כי הוחלט להרוס שתי קומות במבנה, אך לאחר בדיקה נוספת הוחלט להרוס את כל ארבע הקומות של הבניין. זאת לאחר שהתברר כי משפחת המחבל בנתה את הבניין על מגרש בו היה ממוקם בניין שנהרס על ידי צה”ל בשנת 1990 בעקבות פיגוע שביצע אחיו של המחבל.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן