משרד האוצר מפרסם: ירידה של 9% בעסקאות בשוק הדיור בפברואר.רחובות בשפל התחתית

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

סך העסקאות בפברואר השנה: 8,800 דירות. באוצר מציינים כי באזור רחובות נמכרו בחודש פברואר רק 212 דירות חדשות, 50% פחות מנתוני פברואר 2016.

ענף הנדל"ן ממשיך במגמת צניחה כאשר נתוני הכלכלן הראשי באוצר שפורסמו בראשית השבוע מעידים על ירידה בהיקף העסקאות בשיעור של 9% בחודש פברואר 2017 לעומת החודש שקדם לו. סך העסקאות שנעשו בחודש המדובר עמד על 8,800 בלבד ובאוצר מציינים כי רמה נמוכה כזו של עסקאות נרשמה רק בחודשים בהם התמעטו ימי העבודה בשל חגי תשרי מאז אוגוסט 2015. במקביל, מספר העסקאות בפברואר מעיד גם על ירידה בהיקף העסקאות בחודש זה גם בהשוואה לחודש המקביל בשנה שעברה, ירידה בשיעור 7%. נתונים ראשוניים אודות חודש מארס 2017 מעידים גם הם על רמה נמוכה של עסקאות.
באוצר כי הירידה במכירת דירות חדשות הקיפה את כל האזורים אולם הייתה בולטת במיוחד באזורי רחובות והמרכז. כך, באוצר מציינים כי באזור רחובות (ערי השפלה) נמכרו בחודש פברואר רק 212 דירות חדשות, 50% פחות מנתוני פברואר 2016. כמו בסקירות הקודמות גם הפעם משייכים את הירידה להמתנה של מחוסרי הדירה לדירות המוזלות של מחיר למשתכן: "ניתוח הממצאים מלמד על ירידה חדה ברכישות הזוגות הצעירים באזור זה, סביר להניח על רקע ההמתנה להמשך המכירות המתוכננות במסגרת "מחיר למשתכן" במספר ישובים באזור זה, בפרט בראשון-לציון".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *