מתן דיל הגיש עתירה לקבלת מסמכים על שלושה פרויקטים עירוניים

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

פארק ההדרים, האיצטדיון, השוק העירוני: מתן דיל הגיש עתירה מנהלית לקבלת מסמכים כנגד הנהלת העירייה והעומד בראשה  בעירייה מגיבים: כל החומר המבוקש הועבר זה מכבר למתן דיל. עצם הגשת העתירה והעיתוי של הגשת העתירה- אינם מקריים". 

המועמד לראשות העיר רחובות עו"ד מתן דיל, הגיש בשבוע שעבר, עתירה מנהלית כנגד הנהלת עיריית רחובות והעומד בראשה, רחמים מלול, לקבלת מסמכים בנוגע למספר פרויקטים שמתבצעים ברחובות פארק ההדרים, האצטדיון והשוק העירוני. את העתירה הגיש דיל, לאחר שבקשותיו נותרו לטענתו למרות שהעירייה טוענת כי דיל קיבל מענה, זאת כאמור לאחר התראה בטרם נקיטת הליכים שהוגשה בתחילת חודש ספטמבר.

פארק הדרים צילום: עיריית רחובות
פארק הדרים צילום: עיריית רחובות

תחילתו של סיפור, בחודש מאי האחרון, אז פנה דיל לעיריית רחובות מתוקף סמכותו כחבר מועצה, בבקשה לקבל מידע ומסמכים הנוגעים לפרויקטים הנזכרים לעיל, זאת בעקבות פניות רבות של תושבים, ובמטרה לוודא כי העיריה משתמשת בכספם בצורה אחראית וחוקית. התראה לפני נקיטת הליכים, שהוגשה ע"י דיל בתחילת חודש ספטמבר, הביאה את העירייה והעומדים בראשה להמציא את המסמכים המבוקשים, באופן חלקי. בלית ברירה, הגיש דיל כאמור את העתירה המנהלית במטרה לחייב את עיריית רחובות להמציא את המסמכים בצו בית משפט.

שוק עירוני בילו

במטה של דיל הסבירו: "מכאן החלה מסכת של התעלמות שיטתית מצד העירייה וסחבת של חודשים ארוכים בהמצאת המסמכים המבוקשים, אשר על פי חוק אמור היה לקבלם דיל בתוך 3 ימים בלבד. גם התראה לפני נקיטת הליכים, שהוגשה ע"י דיל בתחילת חודש ספטמבר, לא הביאה את העירייה והעומדים בראשה להמציא את המסמכים המבוקשים, אלא באופן חלקי בלבד. התנהלות זו מטרידה ביותר ולא משאירה מקום לספק כי עיריית רחובות מנסה להסתיר מידע ולמנוע מהציבור שקיפות, במטרה לטשטש מחדלים עמוקים ורשלניים. בלית ברירה, הגיש דיל כאמור את העתירה המנהלית במטרה לחייב את עיריית רחובות להמציא את המסמכים בצו בית משפט. ועד שייתן השופט את החלטתו בעניין ניתן להעביר את הזמן בניסיון לענות על השאלה – מה מנסה עיריית רחובות להסתיר?".

הדמיה של האצטדיון העירוני

מתן דיל: "שוב הוכיחה עיריית רחובות כי היא מתנהלת בחוסר שקיפות ובאופן שפוגע קשות באמון הציבור. התנהלות מטרידה זו אילצה אותי להגיש עתירה מנהלית כנגד העומדים בראשה. אני לא מסתפק רק בבקשות והתראות, אלא דואג שהציבור יקבל את המידע המלא בצורה שקופה ועניינית, הגם שהדבר כרוך בטרחה ובהוצאה כספית לא מבוטלת מצידי. צר לי כי איש מהאוחזים בהגה, אשר מבקשים כיום את אמון הציבור, לא חשב להתעשת ולהמציא עבור התושבים את המידע הנדרש כחוק. אני תקווה כי החלטת השופט תשים סוף לסאגה הזאת ומבטיח להמשיך ולפעול על מנת להוציא את האמת לאור. ממשיך לעבוד למענכם ולמען עירייה אחראית ושקופה!".

בנין עיריית רחובות

מהעירייה נמסר: "מתן דיל ועורכי דינו קיבלו מעיריית רחובות את כל המסמכים שביקשו, שנמצאים ברשות העיריה והלר- ובהם פרוטוקולים, חוות דעת משפטיות, הסכמים, שומות, הסכמי עבודה, רישומי כספים, תזרימים , חשבונות ביצוע, אישורים וכל חומר רלוונטי. העיריה והלר נתנו מענה לכל השאלות שנשאלו, ואף הזמינו את מתן דיל ונציגיו לפגישות הבהרה במשרדי החברה, אך לא נענו לכך. עיריית רחובות והלר נהגו על פי כללי מינהל תקין מחמירים ושקיפים בכל הפרוייקטים המדוברים (ובכל פרויקט) , שאושרו עי מועצת העיר, דירקטוריון החברה ומשרד הפנים. כיו״ר האופוזיציה עומדת למתן דיל הזכות לבקש ולקבל מסמכים אלה במהלך חמש השנים האחרונות, ולא רק טרם הבחירות. נראה כי עצם הגשת העתירה ועיתוי פרסומה במהלך החג כשבעירייה נמצאים בחופש – אינם מקריים. עיריית רחובות וחברות הבנות על כל עובדיהן ממשיכים לשרת את תושבי רחובות, ואינם חלק ממערכת הבחירות. אנו מצרים על הניסיונות להטיל בעבודתם דופי לצורכי בחירות".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *