מתן דיל: “לא ייתכן שתושב ותיק הזכאי להנחה לא ייהנה בגלל אי ידיעת החוק”

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מתן דיל בהצעה לסדר- עירית רחובות דואגת לתושבים הוותיקים: “לא ייתכן שתושב ותיק הזכאי להנחה לא ייהנה ממנה בגלל אי ידיעת החוק”.

בפנייתו לראש העיר רחמים מלול ובהצעה לסדר כתב יושב ראש האופוזיציה מתן דיל:

“מכובדי, כידוע לך, אזרחים ותיקים, קרי תושבים שהגיעו לגיל פרישה -67 לגברים ו- 62 לנשים, זכאים להנחה בארנונה מכוח שני מקורות חוקיים. האחד – לפי מבחן הכנסה, על פי חוק אזרחים ותיקים. אזרח ותיק זכאי להנחה של 30 אחוזים בארנונה עד 100 מטר, כל עוד הוא לא משתכר יותר מהשכר הממוצע במשק. והשני – ללא מבחן הכנסה, מכוח תקנות ההסדרים במשק המדינה (הנחות בארנונה) שקובעות שאזרח ותיק המקבל קצבת זקנה יכול לקבל הנחה של 25 אחוזים בארנונה עד 100 מטר”.

“אדוני ראש העיריה, המשמעות היא שרוב האזרחים הוותיקים שמתגוררים בעיר זכאים להנחה בין 25 ל-30 אחוזים בסך חיוב הארנונה של דירת המגורים שלהם.
לאחרונה התוודעתי לכך שיש לא מעט אזרחים וותיקים שלא מודעים לזכויות הנ”ל ויוצא לא אחת שאזרח וותיק פונה לעירית רחובות לאחר שנה, שנתיים, מיום הזכאות ולמיטב בדיקתי עריית רחובות לא תזכה אותו בהנחה מיום זכאותו אלא אך מיום הבקשה. אני חושב שראוי שנפעל ביתר רגישות ונשנה את המדיניות הזאת לאלתר. כל תושבי העיר שיגיעו בשעה טובה לגיל פרישה, יקבלו מעירית רחובות הודעה בה נאחל לו/ה מזל טוב לרגל יום הולדתו/ה (ניתן להוסיף תשורה צנועה) ובאותו מעמד נעדכן בזכאות להנחה מיידית בתשלום הארנונה, זאת כאמור במידה והם עומדים בתנאים שכתבתי לעיל וכן שאנו קוראים להם לפנות לעיריה במסלול מהיר ונגיש לקבלת ההנחה. יצורף כמובן טופס בקשה ופירוט כל המסמכים שיש להגיש. בנוסף, כל אזרח שחלילה יאחר בהגשת הבקשה, בקשתו תאושר רטרואקטיבית מיום זכאותו. למיטב בדיקתי ישנן לא מעט רשויות שנוהגות כך ומקיימות מדיניות מיטיבה עם האוכלוסייה הוותיקה. אשמח להפנות את מנהל אגף הארנונה לקולגות בערים השונות”.

דיל סיכם ” בזמן הקורונה אפשר לעשות יותר, חייבים לעשות יותר. הסיוע הזה לתושבים הוותיקים הוא הכרחי. מדובר בהרבה מאוד כסף. לא ייתכן שתושב ותיק הזכאי להנחה לא ייהנה ממנה בגלל אי ידיעת החוק. עלינו כנבחרי ציבור ליידע את ההורים, הסבים והסבתות שלנו באופן אקטיבי בזכויות שלהם ולדאוג שיקבלו לפחות את מה שמגיע להם וכמובן שככל שנעשה עבורם יותר, כך נדאג לחברה טובה ובריאה יותר”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן