מתקרבים לכתום: 40 חולים נוספים ביממה האחרונה ו- 160 בתוך שבוע

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מתקרבים לצבע הכתום: 40 חולים נוספו ביימה האחרונה בעיר רחובות ו-160 תוך שבוע. רחמים מלול “אני קורא לתושבות ולתושבים להקפיד ביתר שאת על ההנחיות למניעת התפשטות הנגיף”.

106 חולים חדשים בתוך שבוע : ראש העיר קורא לתושבים לשמור על משמעת

מיום חמישי שעבר נוספו ברחובות 106 חולים* ראש העיר, רחמים מלול, קורא לתושבים להקפיד על ההנחיות על מנת להביא לצמצום התחלואה בעיר:
“אני קורא לתושבות ולתושבים להקפיד ביתר שאת על ההנחיות למניעת התפשטות הנגיף: מסיכה, היגיינה ושמירת מרחק. הקפידו על הנחיות הבידוד ואל תזלזלו בהן. כרגע רחובות עיר ירוקה אולם המשך עלייה בהיקף החולים תביא לשינוי בצבע העיר, אשר לו השלכות על שגרת החיים והעסקים של כולנו”.

ברחובות נרשמה השבוע עלייה של 106 חולים בהיקף החולים המאומתים ברחבי העיר, בדומה לעליה בנתוני התחלואה בכל רחבי הארץ.
בעקבות העלייה המדאיגה בנתוני התחלואה , קבע ראש העיר , רחמים מלול, ישיבת זום דחופה עם כלל הגורמים הרלוונטיים .
בתחילת השבוע פורסם כי רחובות מסווגת כעיר ירוקה במסגרת תוכנית הרמזור של “מגן ישראל”. שינוי בסיווג של רחובות לכתום/צהוב/אדום יביא להכבדה משמעותית של המגבלות על התקהלות אנשים בשטחים פתוחים ובמבנים, לרבות בעסקים. ביישוב אדום מערכת החינוך לא נפתחת ויש סגר לילי.

בעיריית רחובות קוראים לתושבים להקפיד היטב לעטות מסכות בשטח הציבורי. מחקרים מראים כי עטית מסכה מפחיתה משמעותית את האפשרות להידבק בנגיף כשבאים במגע עם חולה. שומרים על ריחוק חברתי – מקפידים על מרחק של לפחות שני מטרים מאדם לאדם. יש להקפיד על היגיינה אישית ולהימנע מהתקהלויות ככל האפשר. כמו כן חשוב להקפיד על הנחיות הבידוד עד תומן, כיוון שחולים בנגיף שטרם אומתו יכולים להפיץ את הנגיף גם ללא ידיעה.

ראש העיר, רחמים מלול: “אני קורא לתושבות ולתושבים להקפיד ביתר שאת על ההנחיות למניעת התפשטות הנגיף: מסיכה, היגיינה ושמירת מרחק. הקפידו על הנחיות הבידוד ואל תזלזלו בהן. כרגע רחובות עיר ירוקה אולם המשך עלייה בהיקף החולים תביא לשינוי בצבע העיר, אשר לו השלכות על שגרת החיים והעסקים של כולנו”.

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן