נדל”ן: הפתעה-ברחובות לא פחתה הדרישה לדירות להשכרה והמחירים לא ירדו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

בניגוד לנתונים הארציים שפרסם בנק ישראל על ירידה של עד 50 אחוז בכל הארץ בהתעניינות לדירות להשכרה ועל ירידה במחירי הדירות להשכרה, מומחי הנדל”ן של רחובות מספרים כי בעיר אין שינוי של ממש

מאת: רותי ורד

מחקר של בנק ישראל הראה כי בתל אביב נרשמה ירידה של 30%- 50% בהתעניינות הציבור בדירות להשכרה, גם מחירי השכירויות בתל אביב ירדו ב 10%- 15%. לעומת זאת, מומחי הנדל”ן ברחובות מספרים כי שוק השכירויות והקניות בעיר הגיב במעט מאוד שינוי אם בכלל וממשיך להיות יציב כמעט כאילו לא ארע דבר. המחקר של בנק ישראל אף הראה כי מאמצע חודש מרץ השנה ועד אמצע אפריל בשיא תקופת המגפה, חלה צניחה בשיעור של עד 50% בהתעניינות הציבור לשכור דירות לעומת התקופה המקבילה בשנה שעברה. במקביל חלה ירידה בשיעור של 30%-40% במספר המודעות החדשות לדירות להשכרה.

בני שייבה, “ציפינו לקטסטרופה עקב הקורונה אבל  השוק חזר לאותה הנקודה מלפני הסגר. אני ממש לא רואה שום ירידה לא בביקוש וגם לא במחיר”

סוכנויות הנדל”ן המובילות ברחובות מספרות כי המציאות ברחובות לא השתנתה באופן משמעותי אם בכלל. בני שייבה מומחה נדל”ן בעל המשרד שייבה נדל”ן מספר כי עם היציאה מהבידוד השוק חזר לשגרה, “בגדול אנחנו מופתעים לטובה מכל הסיטואציה, אני ממש לא רואה שום ירידה לא בביקוש וגם לא במחיר. ציפינו לקטסטרופה עקב הקורונה אבל  השוק חזר לאותה הנקודה מלפני הסגר. מיד שיצאנו מהבידוד חזרו הביקושים למכירה והשכרה והכול פחות או יותר באותם מחירים. הדבר משקף את האופי של העיר שהיא יציבה וסולידית מה שמתבטא גם בביקושים ובמחירי הנדל”ן”.

סיני עמרמי, “מפרספקטיבה של מי שעובד שלושים שנה אני יכול להעיד שמגזימים בקטע של כמה המחירים ירדו והשוק בקריסה. הביקוש לדירות להשכרה לא השתנה”

 

סיני עמרמי

סיני עמרמי בעל סוכנות הנדל”ן סיני נכסים מספר גם הוא שאין ירידה בביקוש לשכירויות עם כי ישנה מעט התגמשות במחירים. בנוסף, לדברי עמרמי ישנה ירידת מה במחירי דירות היוקרה למכירה ולאורך זמן הוא צופה ירידות נוספות, מה שמהווה הזדמנות טובה למשקיעים. סיני עמרמי, “מפרספקטיבה של מי שעובד שלושים שנה אני יכול להעיד שאין הבדל, מגזימים בקטע של כמה המחירים ירדו והשוק בקריסה. הביקוש לדירות להשכרה לא השתנה, אנשים מחפשים באים ורואים, לא חוגגים זו לא תקופת שהייתה של העלייה הרוסית אבל יש ביקוש.
אני רואה יותר התחשבות במחיר מצד המשכירים ואנשים מתפשרים. הירידה במחירים של השכירויות היא בעיקר בדירות יוקרה ובדירות צמודות קרקע ששם משלמים לחודש 7,000- 10,000 ש”ח, וכאן מרגישים שלאנשים יש באמת פחות כסף ויותר חששות לעתיד.
ברור שלאורך זמן יהיו ירידות במחירי הדירות לקנייה, כי זה לא שלאנשים יש ממה לשלם משכנתה, הם הקפיאו אותה. זה זמן טוב למשקיעים להתחיל לחפש ולראות מה יש בשוק”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן