נהג מועד! נתפס בשלילה, נחשד שנוהג תחת השפעת אלכוהול ובכל זאת שוחרר למעצר בית

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print
ארז שרווינטר

ארז שרווינטר

דו”ח תנועה.צילום משטרת ישראל

נהג מועד! נעצר תושב רחובות שנתפס נוהג ברכב בזמן שלילה וכן הוא נחשד בנהיגה בשכרות. למרות שיש נגדו מאסר על תנאי החליטה השופטת לשחררו למעצר בית תחת פיקוח.

ביום שני לפנות בוקר, ערב יום כיפור, נתפס  בן ה-34 מרחובות נוהג ברכב בזמן שהוא בשלילה על עבירה אחרת שביצע וכן בהיותו בתקופה של מאסר על תנאי. שוטרי תחנת רחובות הבחינו ברכבו במשקאות אלכוהול ולאור מכלול העבירות הוא נעצר. למחרת הובא דמרי להארכת מעצר בבית משפט השלום בראשון לציון בפני השופטת זהר דיבון סגל.

בדיון דרש סנגורו עו”ד יוסי יורובצקי לשחררו ונימק ” לא מבין למה עצרו את החשוד הזה עם כל הכבוד למאסר על תנאי. ניתן לאיין את המסוכנות לפחות בחלופת מעצר בדמות המפקחת אשתו שתחתום עליו ויתייצב מחר בבית משפט ויקיים דיון בעניין בקשה למעצר כן או לא בתנאים כאלה ואחרים. אני סבור שאין צורך לעצור אותו ושיהיה בפיקוח אשתו. מיותר לציין שהמעצר בעבירות תעבורה במקרים חריגים בלבד מדובר בעבירת אלכוהול, החשוד טען שלא היה שיכור כי הוא עבר תהליך מילה הן מסמים והן מאלכוהול והופעלה אלימות כלפיו. יוגש כתב אישום ונחשף. אני לא רואה שום סיבה לעצור את החשוד בשלב הזה”.

אישתו שהגיעה את הדיוו הבטיחה לפקח עליו במעצר בית וטענה כי לא ידעה שהוא עדיין בפסילה.

בית משפט השלום בראשון לציון

השופטת דיבון שקלה את הבקשה והחליטה לשחררו בתנאים. השופטת דיבון ” לאחר שעיינתי בחומר החקירה ושמעתי את טיעוני הצדדים, שוכנעתי כי בהתחשב בטיב העבירות המיוחסות לחשוד, התשתית הראייתית ועילת המעצר, אין להיעתר לבקשה. סבורני כי ניתן להסתפק בנסיבות דנן בחלופת מעצר הולמת ואנמק. המדובר בחשוד אשר מיוחסות לו עבירות תעבורה. קיימת מסוכנות יחד עם זאת מסוכנות זו ניתנת לאיון על ידי קביעת תנאי שחרור הולמים. המדובר בחשוד בעל עבר פלילי ואולם הרשעותיו האחרונות הינם משנת 2017 .לא נעלם מעיניי קיומו של מאסר מותנה בין 2 חודשים ואולם מובהר לי כי בפרק זמן של כשנה וחצי אין לחובת הסתבכויות נוספות וזוהי הפעם הראשונה למעשה מאז שחרורו בו נתפס נוהג תחת השפעת אלכוהול וללא רישיון נהיגה בתוקף. כמו כן, הוצגה בפניי חלופת מעצר בדמות אשתו של החשוד. התרשמתי באופן בלתי אמצעי מהחלופה המוצעת, התרשמתי כי מדובר במפקחת אשר מבינה היטב את חומרת המעשים המיוחסים לחשוד כמו גם את חובותיה כמפקחת. במהלך חקירתה אף הובהר לי כי היא פיקחה על החשוד בעבר ומגיליון הרישום הפלילי לא עולה כי במהלך תקופה זו היו הפרות כלשהן. סבורני כי חלופת מעצר זו , יש בה כדי לאיין את המסוכנות הנשקפת מן החשוד. אשר על כן אני מורה בזה על שחרור החשוד בפיקוח עד ליום חמישי”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן