ניר שמול: “נדלן זה מרתון ולא ספרינט”

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

ניר שמול  מנכ”ל שניר והחברה לפיתוח והתחדשות עירונית:”דרושה ממשלה לטווח ארוך ויציב כדי להציל את שוק הנדל”ן בישראל”

“כאשר במדינת ישראל ממשלה מתחלפת בממוצע מידי שנתיים מה אפשר לצפות מחברי הממשלה? המניע את השרים וחברי הממשלה הוא רק הכוח הפוליטי ולא חשיבה אסטרטגית לעתיד. נדל”ן הוא מרתון ולא ספרינט ואילו אצלנו הפוליטיקאים רצים בספרינטים” דברים אלו אמר ניר שמול, מנכ”ל חברת שניר החברה לפיתוח והתחדשות עירונית בכנס להתחדשות עירונית שהתקיים אתמול, (יום א’ 2.6) במלון גלילון בצפון.  

 

ניר שמול הוסיף כי “דרושה ממשלה יציבה לטווח ארוך על מנת להציל את שוק הנדל”ן בישראל”.

 

עוד אמר שמול: “בעלי הנדלן מהווים היום כ-66% מכלל הציבור והם אינם מעוניינים  שמחירי הדירות ירדו. מחירי הדיור עלו ב-11.2% בתקופת הממשלה הקודמת ואנשים ממשיכים לרכוש דירות והוסיף כי כמות הילדים בישראל הינה מסיבית והגדולה ביותר בקרב מדינות ה-OECD. כבר היום זקוקים כ-220 אלף לדיור כאשר בפועל נבנות רק כ-47 אלף דירות. בעתיד המחירים ימשיכו לעלות ומכיוון שאין משילות ואין אסטרטגיה, זו סוגיה שתמשיך ללוות אותנו גם בעתיד.”

 

מחיר למשתכן והתחדשות עירונית, עפ”י ניר שמול, הינם נדבכים מרכזים בארגז הכלים ולטענתו מחיר למשכן אף דחף את ההתחדשות העירונית כי אין קרקע פנויה בעיקר באזור המרכז. גם הממשלה וגם כחלון שר האוצר לא הצליחו לעצור את מחירי הדיור, אשר מגולגלים בסופו של דבר על האזרחים, וכשממשלה מתחלפת אחת לשנתיים בממוצע היא איננה יכולה לתכנן תכניות אסטרטגיות ארוכות טווח ולכן דרושה ממשלה יציבה וחזקה שתטפל בדברים בצורה אסטרטגית ועם חשיבה לטווח ארוך.

. עסקאות יד 2 ברחובות 

שכירות

  • פנטהאוז 5 חד’, ברחוב תר”ן, 195 מ”ר, קומה 4 מתוך 4 , ממ”ד, מעלית, חניה כפולה, מחסן, מרפסת שמש היקפית 150 מ”ר, גג מוצמד 183 מ”ר, כניסה מידית 6,800 ₪

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן