נערך טקס לציון 100 שנה לשחרור העיר רחובות ע"י האוסטרלים.צפו בסרטון

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז


משלחת אוסטרלית המונה כ-50 איש השתתפה היום (רביעי)לפני הצהריים בטקס מרגש מיוחד בהשתתפות ראש העיר רחמים מלול בתיכון עמוס דה שליט בעיר.

באירוע נאמו מנהל בית הספר קריית החינוך" דה שליט", אבי קיש שבירך את חברי המשלחת וסקר בפניהם את  חשיבות ושימוש בית הספר במבנה ההיסטורי . מלול התייחס לשימור המבנה שנבנה בשנת 1910 ע"י אליעזר סלוצקין שעלה מאוסטרליה.

צריך לזכור כי בניין ההנהלה המעוטר בציורי קיר , אשר ששימש בעבר כמפקדה וכביתו של הגנרל סר הנרי שובל,מפקד הפרשים האוסטרלים והניו- זילנדים  ולימים סופח כמבנה היסטורי של בית הספר ומלול אף ציין כי הוא פועל לשימור המבנה ההיסטורי.

מלול: "ברוכים הבאים למדינת ישראל ולעיר רחובות 'שלום לכולם' כפי שאתם מתרשמים והתרשמתם אתמול בבאר שבע. מדינת ישראל היא לא כפי שמתואר לכם באוסטרליה או במדינות אחרות. שאתם מבקרים בהם . מדינת ישראל מצטיירת בתקשורת העולמית כמדינה מסוכנת ,כמדינה שוחרת מלחמות,כמדינה שמסוכן מאוד לטייל בה. קל וחומר –לגור בה. והנה אתם מגיעים לכן ואתמול בלילה היה פיגוע ,לא ברחובות ולא בת"א. אלא במנהטן—פיגוע דריסה.אז איפה מסוכן יותר לגור?. אתם נוכחים היום לראשות עד כמה מדינת ישראל והעיר רחובות בפרט אוהבת את אורחיה , אוהבת את התיירים ואוהבת את אלו שבאים לבקר בה והיא מקבלת בזרועות פתוחות ובאהבה גדולה . ואהבה היום מתייחסת בייחוד אליכם אזרחי אוסטרליה ,צאצאים של אותם פרשים אוסטרלים שהגיעו לכאן לפני 100 שנה על מנת לסייע למושבה רחובות . להיגאל מהשלטון הטורקי ודאי כלפיכם אנו חשים אהבה מיוחדת, כי זה לא דבר שגרתי,שאנשים וחיילים זרים באים מאוסטרליה על מנת לעזור לישוב היהודי . אנחנו בהחלט רואים בתופעה הזאת "חסידות אומות העולם"כפי שבשואה הגדולה ובמלחמת העולם השנייה היו רבים חסידי אומות העולם שהצילו יהודים ואנו זוכרים זאת,בכבוד גדול ובהורה גדולה . כך אנו רואים את אותם אנשים את אותם אזרחים אוסטרלים שבאו על פרשים ,על נשקיהם שהיו אז כדי לעזור לקהילה ולעם היהודי בביתו הלאומי כפי שהוכרז מאוחר יותר על ידי בלפור . אתם נמצאים פה בקריית החינוך ע"ש' עמוס דה שליט הטובה והמפוארת הזאת ויש כאן דבר מאוד מעניין ,אנחנו ניצבים כאן ליד הבניין היפיפיה הזה שאנו מתכונים גם לשמר אותו ולשחזר אותו שיהיה עוד יותר יפה ולהשיב לו את הדרו ותפארתו"

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *