נפתח ברחובות בית מאזן שייתן מענה לנכי צה"ל

ארז שרווינטר

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

במסגרת יישום רפורמת "נפש אחת" נפתח היום לראשונה בית מאזן המהווה פתרון לנכי צה"ל המתמודדים עם פוסט טראומה שעד כה לא ניתן להם מענה ראוי.

נפתח ברחובות בית מאזן ראשון מסוגו שייתן מענה לנכי צה"ל המתמודדים עם פוסט טראומה. אשפוז בבית חולים פסיכיאטרי כיום, לא מתאים לכל אדם החווה משבר נפשי. הבית מציע תמיכה וטיפול באווירה ביתית, מכילה ועוטפת למתמודדים. בנוסף יוכלו להשתתף בתוכניות טיפול פרטניות וקבוצתיות מגוונות.

צילום: הדר דולן הדר דולן – Hadar Dolan Photography. עיצוב: סטודיו 6B

הקמת בית המאזן ייעודי לנכי צה״ל המתמודדים עם פוסט טראומה על ידי אגף השיקום ומשרד הביטחון, מגיעה כחלק מיישום המלצות רפורמת "נפש אחת" ושיח משותף עם ארגון נכי צה"ל, את הבית תפעיל אנוש העמותה הישראלית לבריאות הנפש.
הבית שעוצב בהתנדבות ע"י סטודנטיות של סטודיו 6B, יכיל בכל זמן נתון כ-10 נכי צה"ל המתמודדים עם פוסט טראומה.
לימור לוריא, סמנכ"ל וראש אגף השיקום במשרד הביטחון: "הבית המאזן החדש מהווה בשורה משמעותית לנכי צה"ל המתמודדים עם פוסט טראומה. מדובר בבית ייעודי עבורם, המעניק להם סביבה אינטימית להשתקם בה ומפחיתה להם את הצורך לאשפוז במחלקות הפסיכיאטריות השונות. הצורך בבית עלה בשיחות רבות שקיימנו עם נכי צהל בכלל ואלו המתמודדים עם פוסט טראומה בפרט במטרה לסייע להם בבית ייעודי עבורם. אגף השיקום שם לו במטרה לפתח כמה שיותר שירותים נוספים המותאמים לצרכים השונים של נכי צה"ל המסייעים להם בהליך השיקום".
ד"ר הלה הדס מנכ"לית עמותת אנוש: "עמותת אנוש קמה על ידי בני משפחה שהבינו את הצורך של הורים שילדיהם מתמודדים עם בעיות נפשיות. הם ידעו לומר לאיזה סיוע הם זקוקים כבני משפחה של מתמודדים. לאורך כל השנים אנו באנוש פועלים מתוך נקודת מוצא של הבנה, הקשבה והתאמה לצרכים. מהלכים כמו זה, הנובעים מהבנת הצורך בשטח והיכולת לנהל שיח עם משרדי הממשלה והשותפים הנוספים הם אלה שיכולים להביא אותנו למקומות חדשים כמו שירות חדש זה. אנחנו שמחים על האמון המקצועי ועל הזכות שניתנה לנו להקמת הבית המאזן לאשפוז פסיכיאטרי עבור נכי צה"ל המתמודדים עם פוסט טראומה, המצטרף לבתים המאזנים שמפעילה אנוש כחלק מההבנה שאשפוז בבית חולים פסיכיאטרי כיום, לא מתאים לכל אדם החווה משבר נפשי."

צילום: הדר דולן הדר דולן – Hadar Dolan Photography. עיצוב: סטודיו 6B

רפי כהן צמח מ"מ יו"ר ארגון נכי צה"ל: "הקמת הבית המאזן בשיתוף עמותת אנוש הוא הרחבה חשובה של העבודה הנעשית למען הטיפול בנכי צה״ל והוכחה לפעילות של ארגון נכי צה"ל ומשרד הביטחון למען נכות ונכי צה"ל. הדרך לטיפול שלם ומלא בנכות ונכי צה"ל המתמודדים עם פוסט טראומה עוד ארוכה, אבל אנחנו צועדים בנתיב הנכון, כשהאחריות הלאומית והערבות ההדדית היא הדלק המניע אותנו".

בתמונה הראשית מימין לשמאל: דר הלה הדס מנכ״לית עמותת אנוש, רפי צמח, מ״מ יו״ר ארגון נכי צה״ל, לימור לוריא, סמנכלית וראש אגף השיקום במשרד הבטחון.

קרדיט: מועדון אנוש

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן