נתפסה חולייה במרכז שגנבה מקשישים

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

המשטרה עצרה שני גברים בני 29, תושבי מרכז הארץ, בעקבות מספר תלונות של קשישים תושבי ירושלים והמרכז שדיווחו כי הצעירים דפקו על דלת ביתם, התפרצו פנימה וגנבו את כספם.

עם התפתחות החקירה הבינו חוקרי המשטרה כי לא מדובר במספר מקרים בודדים אלא בשיטת פעולה נרחבת ומתוכננת שבה פעלו החשודים שתיפקדו כחוליה מאורגנת. חוקרי המשטרה פעלו במקביל מול תחנות המשטרה ברחבי הארץ, אליהן הגיעו קשישים נוספים שהתלוננו במשטרה בגין מעשים זהים.

מחקירתם של חברי החוליה ומעדויות נוספות עלה כי לחברי החוליה היה דפוס פעולה קבוע: הם נהגו לשוטט ברחובות, לאתר קשישים שהיו בדרך לביתם, להציג בפניהם שטר כסף על סך 200 ש"ח אותו ביקשו לפרוט בטענה שמעוניינים "לעשות תרומה". עם קבלת הכסף הפרוט, אחד החשודים היה קורע את השטר כהיסח דעת, בעוד שהחשוד השני נכנס לביתו של הקשיש וגונב את כספו.

לא בכדי בחרו החשודים בקשישים, וזאת מתוך הבנה שמפאת גילם יוכלו לבצע את זממם ולהימלט ויהיה קושי בזיהוים.

כאמור, החשודים בעלי הרשעות קודמות בתחום הרכוש והמרמה, נעצרו ונחקרו במרחב מוריה ומעצרם הוארך מעת לעת ובמקביל המשיכו החוקרים למצות החקירה עד תום תוך איסוף כלל הראיות והממצאים וניתוחם לגיבוש תשתית ראייתית כנגד החשודים.

יחידת התביעות של המשטרה שקיבלה את כלל חומרי החקירה, הצליחה לבסס תשתית ראייתית ולהגיש כתבי אישום נגד החשודים בגין 14 מקרים ברחבי הארץ. הם מואשמים בעבירות של התפרצות בתחבולה וגניבה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *