סאגת בתי הכנסת: רב היישוב “אני הראשון שהוריתי על סגירת בתי הכנסת”

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

סאגת בתי הכנסת: הרב אפרים זלמנוביץ ” אני הייתי הראשון שסגר את בתי הכנסת ביישוב אבל זו גזירה שאין הציבור יכול לעמוד בה”.

 

במסגרת המאבק בקורונה פרופסור גמזו צפוי להמליץ לקבינט הקרוב על סגירת בתי הכנסת וסגירת חמישים אחוז מהעסקים. רבה של מזכרת בתיה אפרים זלמנוביץ היה הראשון בארץ שסגר את בתי הכנסת ביישוב עם פרוץ המגפה. הרב זלמנוביץ אומר ” תפילה בציבור הוא  ענין של הידור ולכן במקום של פיקוח נפש חייבים להתפלל תפילת יחיד בבית. אם הממשלה תחליט שוב לסגור את בתי הכנסת ודאי שנסגור, דינא דמלכותא דינא ואין לערער”. לדעת הרב זלמנוביץ היות ויש חרדה גדולה בציבור ובכלל הציבור זקוק לרחמי שמים, ועדת הקורונה לטעמו צריכה לאשר תפילות בהתאם לתו הסגול.

 

לאחר שראינו שהסגר זו גזירה שאין הציבור יכול לעמוד בה, וראינו המונים במסעדות, באירועים ובים, סידרנו את בתי הכנסת בצורת קפסולות בהתאם להנחיות משרד הבריאות. אצלנו ביישוב היו מעל מאה מניינים כאלה ביישוב בראש השנה, כך גם ננהג ביום הכיפור בלית ברירה”.

החשש מפני פגישה עם הנגיף הקטלני מפיל עלינו פחד נורא וגורם להרס מרקם החיים בכל העולם. למדע אין פתרון לעצירת המגיפה. הוא מתקשה ללמוד את המפלצת ומהלכיה. כל שנותר לעשות בשגרת הקורונה, להתחזק באמונה להתפלל כל ולהשכיל ולדעת מה ה’ אלוהינו דורש מעמנו. ישראל בטח בה’!  הוא אבינו הוא מלכנו ואותו נעבוד ובו נשים מבטחינו שישמע את קול שוועתנו: הסר מגיפה זו מעלינו במהרה! שלח רפואה שלימה לחולים!

להלכה הן מדין תורה והן על פי חוק המדינה חובה לשמוע בקול הרופאים להיזהר זהירות יתר מלהידבק בנגיף או חלילה להדביק את השני. לבישת מסיכה ושמירת מרחק חובת היום היא. צרה באה לעולם לא בכדי היא באה אלא לתקן אורחות חיינו עד עת ימים יבואו ויאירו עינינו באור הגאולה השלימה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן