סגנית שר החוץ חוטובלי: אנו מסייעים לכורדים במגוון ערוצים

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print
ציפי חוטובלי

מליאת הכנסת קיימה היום  דיון בהצעה לסדר על מצב הכורדים בסוריה. סגנית שר החוץ ותושבת רחובות, ציפי חוטובלי השיבה בשם הממשלה ואמרה: “לישראל יש אכן אינטרס מובהק לשמור על כוחם של הכורדים והמיעוטים הנוספים באזור צפון סוריה”

מליאת הכנסת קיימה היום(רביעי) דיון בהצעה לסדר על מצב הכורדים בסוריה. ח”כ צביקה האוזר אמר בפתח הדיון: “עתידה של האוטונומיה הכורדית בצפון סוריה עומד בסכנה קיומית ומדינת ישראל כשלה בזיהוי פוטנציאל הנזק היקפי הנשקף מכך הן בממד הביטחוני אסטרטגי והן בממד ההומניטרי. מאז הפלישה הטורקית לאוטונומיה הכורדית בצפון סוריה כמעט כל פרלמנט בעולם המערבי קיים דיון בנושא בחלקם של אותם דיונים באותם פרלמנטים אף יצאו גינויים חדים וברורים למתרחש ואילו כאן אצלנו בכנסת ישראל סוג של דממה דקה”

ח”כ גדעון סער: “ישראל יכולה לסייע בהסברה והצגת העניין שלהם בארצות הברית, שהיא כמובן מפתח בעולם הדמוקרטי לקידום ענייניו. לישראל יש יכולות לסייע לכורדים ואני משוכנע שהדבר הזה יניב ץועלת גדולה בעתיד ועל כן אני חושב שאנחנו חייבים להשאיר את העניין על סדר היום של הכנסת”

ח”כ אלי אבידר: “לעם היהודי אדוני היושב-ראש יש כשל גנטי בתחום הזכרון הקולקטיבי ואנו מסרבים לזכור את אלה שנהגו בנו בכבוד או שסייעו לנו וזה בדיוק מה שקורה לנו עם העם הכורדי. איפה משרד החוץ הישראלי? איפה שר החוץ הישראלי ישראל כץ? גם לבושה יש גבול קולו של שר החוץ חייב להישמע”

סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי ותושבת רחובות השיבה בשם הממשלה והפתיעה שאמרה כי מדינת ישראל ישראל מסייעת לכורדים במגוון ערוצים: “לישראל יש אכן אינטרס מובהק לשמור על כוחם של הכורדים והמיעוטים הנוספים באזור צפון סוריה כגורמים מתונים ופרו מערביים שהוכיחו את נכסיותם פעמים רבות לאורך השנים במיוחד בזמן הלחימה נגד דאעש. במהלך המאבק ארגון הטרור דאעש הכורדים הקריבו אלפים מלוחמיהם וללא פעילותם ספק גדול אם היה מנוצח. ההתמוטטות האפשרית של אחיזה הכורדית בצפון סוריה הינה תרחיש שלילי ומסוכן מבחינת ישראל ברור לחלוטין שאירוע כזה יביא להתחזקות גורמים שליליים באזור ברשות איראן.
מאז תחילת הפלישה הטורקית לצפון סוריה ישראל קיבלה פניות רבות לסיוע בעיקר בתחום המדיני וההומניטרי זאת עקב הריגתם של מאות אזרחים פציעתם של אלפים ועקירתם של מאות אלפי אזרחים. אנו מזדהים עם המצוקה הקשה של הכורדים ואנו מסייעים להם במגוון ערוצים”

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן