סוף לאלימות בגני הילדים! מיזם פרטי בשם “האח הקטן” הוכיח את מיגור תופעת האלימות כמעט לחלוטין

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

 

סוף לאלימות בגני הילדים: רפאל בנבנישתי מנהל ובעלים של רשת גני ילדים ברחובות,  מצא דרך לפקח על שלום הילדים בצורה המקצועית ביותר, הוא התקין מצלמות ועובדת מטעמו צופה בחדר בקרה במשך כל שעות הפעילות.

 

“לפני כעשר שנים פתחתי גן ילדים אשר נמצא ברחובות ונושא בגאווה רבה את השם “צוציקים”. לימים השם הזה הפך לרשת גני ילדים וכל מטרתי הייתה לתת מקום חם ואוהב לכל ילד וילדה” אומר רפאל ומסביר מה הוביל להקמת המיזם “את החלום שלי התחלתי ממקרה כואב שבו גיליתי את עולם גני הילדים ואת מה שקורה מאחורי הקלעים. במהלך עבודתי בגני ילדים חוויתי לא פעם ולא פעמיים על בשרי ושילמתי על כך, אף בבריאותי ממקרים לא תקינים. כל מזלי היה שתמיד הייתי עירני, הקשבתי לתחושות ליבי ופעלתי לפי צו מצפוני. מקרה אחד מלפני כשנתיים “התפספס” מעיניי והתגלה לי לאחר שבוע. המקרה הזה העיר את עיניי וגרם לי להבין שאני לא סופרמן, לא חוזה עתידות ולא אורי גילר
דברים יכולים להעלם מעיניי כי אני בן אדם, אני מנהל את הגן, מטפל בקניות, מבשל, משוחח עם הורים וכ’ו…”.

“לאחר שהבנתי זאת עלה במוחי רעיון מבריק, למה לא להושיב מישהי שתצפה על הגנים שלי במהלך כל היום ואם חלילה ראתה משהו תדווח לי מיידית? חייב להודות ששמחתי כל כך על הרעיון המדהים הזה כי שנה אחרי יישמתי אותו וכיום כלום לא נעלם מעיניי, יש לי שליטה מלאה על כל הנעשה בגן והכי חשוב, אני מרגיש הרבה יותר שקט, בטוח ורגוע עם כל הנעשה בגן”.

גן הצוציקים רחוב סעדיה הגאון שכונת שעריים

בשנתיים האחרונות אנו שומעים ללא הפסקה ובאופן שוטף על מקרים מזעזעים תחת הכותרות: כרמל מעודה, ציפורה דוד והמקרה שלא יישכח לעולם, יסמין וינטה ז”ל. לאחר כל המקרים המזעזעים האלה יצאו ההורים ברחבי הארץ לצעוק את זעקתם לפיקוח וחוקים בגני ילדים ” לצערי לאחר הפגנות מרובות מצד ההורים ממשלת ישראל החלה את חוק המצלמות לגני הילדים אשר יחול ב01/09/2020. החוק אומר שהחל מתאריך זה אסור בשום צורה למנהלת הגן/ להורה לגעת במערכת המצלמות ובאם קיים גן אשר פועל תחת מצלמות אונליין, שירות זה ייסגר. הגוף היחידי שמאושר לו לבדוק את מערכת המצלמות זה משטרת ישראל. מטרת החוק למנוע ממנהלת הגן למחוק סרטונים בכל צורה שהיא ולמנוע מההורים הדלפת סרטונים לרשת. כמנהל גן, חייב להודות שחוק זה לא הגיוני ושם את הגנים אשר עובדים תחת שקיפות מירבית מול ההורים במקום לא טוב.
מהרגע שיצא החוק, חששתי מה אוכל לעשות ואיך אוכל להמשיך לצפות על הגנים כשהחוק מונע זאת ממני. לאחר התייעצויות עם אנשי מקצוע וקבלת אישורים מתאימים, הבנתי כי אם אתקין מערכת נוספת בגן, אוכל להמשיך לפקח על כל הנעשה ללא חשש ממגבלות החוק. להפתעתי הרבה, פנו אליי קולגות אשר חוששים גם הם מהחוק החדש וביקשו להצטרף לשירות וכאן הבנתי שאוכל לתת מענה לעוד גנים רבים אשר חשוב להם ורוצים לחרוט על דגלם את נושא השקיפות והפתיחות, ומעבר להכל לדעת ולטפל בכל מקרה שקורה בגן. בצורה זו, אוכל לפתור את נושא האלימות בכל גן אשר יהיה מחובר לשירות זה. אז כנהוג וכמקובל קמתי ועשיתי מעשה ופתחתי את “האח הקטן”.

האח הקטן

ספר קצת על האח הקטן.

“האח הקטן זו היא חברה של מוקד רואה אשר עוסקת אך ורק בתצפיות על גני ילדים במהלך שעות הפעילות שלהם. החזון שלנו לפעול במישור הארצי ועל כלל גני הילדים ובכך למגר את כל תופעת האלימות וההתנהגות שאינה הולמת. אני קורא לכל מנהלי הגנים ולהורים לילדים בגיל הרך להצטרף אלינו ולא לחכות למקרה הבא”.

מדוע שכל מנהל גן לא יתקין מערכת נוספת משלו?

“כאמור, גם היום לכל גן יש מערכת מצלמות ועדיין מקרי אלימות חוזרים ונשנים ואין מי שבאמת צופה ומפקח”.

מי צופה באח הקטן?

“לאח הקטן מתקבלות תצפיתניות אשר נבדקות דרך משטרת ישראל ע”פ מסמכים רלוונטים ובנוסף עוברות הדרכה רלוונטית לאיתור התנהגויות לא תקינות מול הילדים”.

מי מתחייב שלא ידלוף סרטון?

“אנו באח הקטן חתומים על סטנדרט גבוה של שמירת סודיות וצנעת הפרט, יתרה מכך אנו עובדים בשת”פ עם חברת בזק הידועה בהגנת הסייבר הגבוה ביותר”.

איך מתחברים לשירות?

“על מנת להתחבר לשירות, על מנהלת הגן לפנות למשרדי האח הקטן ולנהל פגישת היכרות והזמנת התקנה לגן אך כל זאת רק לאחר אישור ההורים ושיתופם”.

מדוע ההורים או מנהלי הגן ירצו בשירות זה?

“כפי שכבר ציינתי, החל מה1/9/2020 חוק הפיקוח נכנס לתוקפו ולשום מנהל גן או הורה לא תינתן אפשרות צפייה, ואם חלילה יקרה משהו לאחד הילדים, אזי כולם ירצו לצפות בסרטונים”.

כיצד ידעו ההורים שאכן הגן מתנהל תקין וכראוי וללא שום מקרה אלימות?

“לכל גן שמתחבר לשירות ניתן שלט אשר יתלה בכניסה לגן, יתרה מכך, אם חלילה קרה מקרה בגן ולא טופל כמו שנדרש ע”פ החוק, השלט יוסר לאלתר ותצא הודעה מסודרת שגן זה אינו בפיקוח יותר. חשוב לציין שאנו לא באים כתחליף לתחושות ההורים ועל כל הורה לפעול אך ורק לפי צו ליבו.
אם אנו בחברת האח הקטן נצפה באירוע אלימות ומקרה זה לא יסתיים בהגשת תלונה במשטרה אנו נעשה זאת שכן חובת הדיווח קיימת במדינת ישראל”.

אנו באח הקטן מתחייבים לתת שירות אמין, הוגן, ישר ומעל הכל כמתחייב בחוק, דיווח מיידי לגורמים המתאימים. מאחל לכולנו פתיחת שנת לימודים בריאה, רצופה ובעיקר שקטה ובטוחה.

רפאל בנבנישתי בן 41 ממזכרת בתיה. נשוי לליאת ואבא לאושר, נעם ובן “מי שמכיר אותי יודע שמשפחתי הם כל חיי ומהיום שילדיי הגיעו לעולם נשבעתי שאעשה הכל כדי לשמור ולהגן עליהם מכל רע”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן