ביום שלישי שעבר התקיים מפגש הסיום של תכנית 'למידה בכל גיל' של מתנדבי 'ידיד לחינוך' (גמלאים מתנדבים במערכת החינוך).

מדובר במפגש סיום שמגיע לאחר השתתפות בהשתלמות מקצועית בת 4 ימים שנערכה בפסג"ה בת ים.

בתכנית השתתפו מתנדבי 'ידיד לחינוך' מכל אזור השפלה: רחובות, בת ים, חולון, נס ציונה, ראשון לציון, יבנה, רמלה ולוד.

במסגרת התכנית, המתנדבים הלוקחים חלק בפעילות נפגשים במסגרת ימי הלמידה עם מתנדבים מיישובים שונים, מחליפים דעות וחוויות מעולם ההתנדבות בבתי הספר ונחשפים ללמידה בנושאים שונים מעולמות החינוך, ההתנדבות והזקנה.

התכנים מאפשרים להם להרחיב אופקים ולקבל כלים לצורך מתן מענה מדויק יותר בעבודתם עם תלמידים.

למידה הוא תהליך שאינו תחום בגיל ומעבר לכך למידה עקבית ולאורך זמן מעצימה את הפרטים בחברה ובקהילה .מתוך כך נבנתה תכנית 'למידה בכל גיל' המופעלת לטובת מתנדבי 'ידיד לחינוך' בכל הארץ.

התוכנית פועלת בשותפות עם אגף החינוך והנוער ומרכז פסג"ה במוקדי הפעילות ומאגדת מרצים ממרכזי פסג"ה, ייעוץ מהשרות פסיכולוגי ומרצים מתנדבים מתחומי דעת נוספים.

סגן ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, זהר בלום: "יפה לראות את מתנדבי ידיד לחינוך שמשקיעים שעות רבות בקידום תלמידי העיר בבתי הספר והכל בהתנדבות. אני רוצה להודות למירי על עבודתה המסורה למען תלמידי העיר".

מנכ"ל ידיד לחינוך, נמרוד אקרמן: "האינטראקציה שלכם עם התלמיד היא מפגש לחיים. אני מסתכל עליכם ורואה מכפלות של אנשים. אני רואה את הקהילה הישראלית כולה. מרגש ומשמח אותי שבחרתם לבוא וללמוד כדי להיות מתנדבים טובים יותר. ללמידה אין גיל".

מנהלת הפרויקט ברחובות, מירי רגירר: "עברנו במהלך ההשתלמות הרצאות ממרצים מהשורה הראשונה ולמדנו כיצד לעבוד עם הילדים ואיך לשלבם במערכת בצורה טובה יותר וחיובית יותר. ברחובות כיום מתנדבים בפרויקט 58 מתנדבים ואני מאמינה ומקווה שבהמשך יצטרפו נוספים. המטרה שלנו הן לתת לתלמיד כלים, להעשיר אותו ולשמוע אותו. מלבד התלמידים, גם המתנדבים מרוויחים מכך המון מכיוון שהנתינה היא דו סטרית".

מפגש הסיום כלל הרצאות של הפסיכולוגיות, ליהי קשת גולדווסר וענת זמירה מעיריית לוד, שהציגו תאוריות וכלים לעבודה עם ילדים בהרצאה "כל ילד זקוק לגיבור".

לאחר מכן עו"ד אופיר פלג, ריגש את הנוכחים בסיפורו האישי, "ההתמודדות הראתה לי שהכל אפשרי".

לפרטים נוספים ולהצטרפות לתכנית ניתן לפנות למירי רגירר בלחיצה כאן.

חדשות רחובות - חינוך ואקדמיה בעיר רחובות - רחובות ניוז
חדשות רחובות – חינוך ואקדמיה בעיר רחובות – רחובות ניוז

 

חדשות רחובות ניוז

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *