סיום מסלול של יחידת החילוץ והפינוי בהיטס

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

אתמול (רביעי) נערך בתל נוף טקס סיום מסלול של יחידה 669 בראשות מפקד חיל האוויר, אלוף אמיר אשל ובהשתתפות מפקדי ולוחמי היחידה. 

במהלך הטקס הוענקו ללוחמים החדשים אשר סיימו מסלול בן כשנה וחצי סיכות היחידה. 
יחידת החילוץ והפינוי בהיטס, הידועה יותר בשם יחידה 669, היא יחידת החילוץ של חיל האוויר הישראלי, ונחשבת לאחת משלושת היחידות המובחרות בצה"ל אם לא המובחרת והחשובה ביותר. היחידה כפופה למפקדת כוחות אוויר מיוחדים (מכא"ם) בחיל האוויר. בסיס הקבע של היחידה הוא תל נוף. סמל היחידה הוא חתול בעל עיניים ירוקות ולעתים לוחמי החילוץ מכונים בשל כך "חתולים". ומוכנה לביצוע כל משימה בכל זמן ובכל מקום.
היחידה מהווה מוקד לאומי לעשייה מבצעית, ליוזמה והובלה בחילוץ הקרבי

על מנת להתקבל ליחידת 669, יש צורך לעבור מספר שלבים. השלב הראשון למלש"בים, הוא מעבר יום סיירות. מי שצולח את יום הסיירות, עובר לשלב השני- מעבר לגיבוש אחוד לסיירת מטכ"ל, יחידת שלדג ויחידה 669. עד שנת 2008 היה ליחידה גיבושון נפרד.

מסלול הכשרת הלוחם ביחידה אורך כשנה ושישה חודשים. הוא כולל טירונות בבא"ח צנחנים, קורס חובשים קרביים, טירונות יחידה, קורס מ"כים, ושלב ייעודי – שכולל קורסי צניחה, צלילה, מילוט, אימוני מסוקים, ואימוני חילוץ מכל תנאי שטח ומזג אוויר – יבשה, ים, קניון, צוקים, כלי שיט, חילוץ מכלי טיס ורכב ועוד. בוגרי המסלול נדרשים לשירות קבע של 16 חודשים.

צוותי הרפואה והפינוי המוטסים ממוינים ומאומנים, בהתאם לדרישות הצוות, המתארים השונים וסביבת העבודה בקרקע ובהיטס.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *