fbpx

סיום קורס תקשורת קהילתית

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print
ארז שרווינטר

ארז שרווינטר

סיום קורס תקשורת קהילתית

בטקס חגיגי ומרגש מאוד שנערך בבית התרבות ע"ש סמילנסקי ברחובות, סיימו שמונה משתתפים את הקורס בתקשורת קהילתית, של המרכז העירוני לתקשורת קהילתית , אשר משדר את תוכניותיו בערוץ 98 .
באירוע השתתפו בוגרי הקורס עם בני משפחותיהם, מתנדבי המרכז לתקשורת הוותיקים ושיפרה כהן, מנהלת האגף לתרבות ידע ואמנות בחברה העירונית, שבירכה את הבוגרים ואיחלה להם הצלחה בהמשך הפעילות למען הקהילה: שפרה "האנשים הנפלאים האלה -בסרטים שהם יוצרים הם הופכים להיות חלק מההיסטוריה של העיר, הם משמשים כסוכני תרבות שמשמרים את המעשים , אירועים , תמונות , סיפורים וסוגיות מין העבר שהופך לשיח בהווה. ובעיקר מחברים בין הפרט לקולקטיב הרחובותי."
הקורס נמשך כשבעה חודשים חלקו בקמפוס רחובות וחלקו בזום, ובו למדו המשתתפים את רזי היצירה הקולנועית כולל, תחקיר, בימוי, צילום, עריכה, הפעלת אולפן טלוויזיה ועד.
כעבודות גמר הגישו הבוגרים כתבות וראיונות אולפן הכול פרי הפקה שלהם.
בוגרי הקורס ישתלבו כבר בימים הקרובים בעשייה הרבה של המרכז לתקשורת הן ככתבים, צלמים עורכים מפיקי תוכניות ועוד.

יענקל'ה שמעוני מנהל המרכז לתקשורת סיפר בטקס, שהמרכז ברחובות הוא הגדול (כחמישים פעילים), הפורה ( כמאה ועשרים כתבות ותוכניות בשנה) והמקצועי ביותר בארץ. יענקל'ה הקריא משוב שקבל לאחרונה ממפיק ערוץ 98 שבו הוא כותב על האיכויות המקצועיות של התוכניות, על העניין הרב שהכתבות והתוכיות מייצרות בקרב הצופים.
יענקל'ה השווה את מטרת הטלוויזיה הקהילתית לסיפור התנ"כי על שניים עשר המרגלים שיצאו לתור את ארץ כנען ערב כניסת עם ישראל לארץ: "כך אני מבין את התפקיד שלנו בטלוויזיה הקהילתית. התפקיד הוא לספר דווקא על הדברים הטובים שיש לנו בקהילה, בחברה ובסביבה שבה אנו חיים. המטרה לתת תקווה, לחשוף סיפורים אנושיים על אנשים נפלאים שחיים בקרבנו ותורמים ועושים למען האחר".

נכון להיות מפיקים מתנדבי המרכז לתקשורת חמש תוכניות שונות בכל חודש ואלה הן:

"רחובוטיוי"- מגזין שעוסקת במגוון סיפורים, אירועים ופעילויות שקורים בעיר בכל תוכנית נחבר נושא מרכזי אחד.
"תצאו בחוץ" – מגזין בנושא תרבות בילוי ופנאי החושף יוצרים מקומיים במגוון תחומים. בכל תוכנית יש ראיון מרכזי עם דמות אחת שקשורה לנושא המרכז של המגזין ועוד כתבות ופינות מיוחדות.
"פותחים פריים" – תוכנית המאפשר ליוצרים בתחום הקולנוע והטלוויזיה להגיע לאולפן של המרכז לתקשורת להציג את סרטם, לרוב זה סרט ביכורים ולשוחח על מאחורי הקלעים של היצירה שלהם.
"נשים לב" – תוכנית מיוחדת שמטרתה מיגור התופעה של אלימות נגד נשים בחברה הישראלית. גם תוכנית זו כוללת כתבות וראיונות עם אנשים שעוסקים בתחום, עם נשים שעברו התעללות נפשית ואלימות גופנית, חשופת מוסדות וארגונים שמטרתם לסייע לנשים ולנפגעים.
"דופייה" – תוכנית מקורית שמפגישה שאני אנשים מהקהילה לשיחה על כל העולה על רוחם. הם אלה שמחליטים על מהלך השיחה ועם מי – זו התוכנית הדמוקרטים ביותר בטלוויזיה כי אין כאן מערכת שמחליטה עבור הצופים מה יראה ומה ישמעו. הקהילה היא זו שמחליטה.
את כל התוכנית ניתן לראות בערוץ 98 בהוט וביס לפחות פעמיים בשבוע במהלך חודש שלם. וכמו כן בפייסבוק בקבוצה "תקשורת קהילתית רחובות" ובערוץ היוטיוב. ניתן להירשם בחינם ולקבל הודעות אישיות כאשר עולה תוכנית חדשה.
המעוניינים להצטרף לפעילות של המרכז לתקשורת יכולים לפנות באמצעות הטלפון הבא:
08-9493212

 

חדשות רחובות ניוז

תגובות

השאר תגובה

דילוג לתוכן
%d בלוגרים אהבו את זה: