סילמן: "פניתי למשרד הבריאות בבקשה להסדיר בהקדם את נהלי הטיפול בנפגעי ונפגעות פגיעה מינית"

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז
עידית סילמן

חברת הכנסת מאיחוד מפלגות הימין ותושבת רחובות עידית סילמן פנתה למשרד הבריאות בבקשה להסדיר בהקדם את נהלי הטיפול בנפגעי ונפגעות פגיעה מינית.

הפניה נעשתה אמש(ראשון) לסגן שר הבריאות ח"כ יעקב ליצמן ומנכ"ל משרד הבריאות  משה בר סימן טוב בבקשה לבחון את תוקפו המשפטי של מתן מענה טיפולי לנפגעי תקיפה מינית.

בגוף המכתב נכתב:

" בתאריך החמישה עשר במאי (י' באייר התשע"ט), התפרסם בתאגיד השידור "כאן 11" כתבה שעסקה בערכות הפיראטיות בבתי החולים בישראל, איתן בודקים נפגעות תקיפה מינית. כפי שהוצג בכתבה, בבתי החולים השונים בהם לא קיימת יחידה אקוטית, לא עובדים על פי נוהל מסודר של משרד הבריאות ומתבצעות בדיקות חודרניות ללא תוקף משפטי ע"י רופאים מחדרי המיון. הובא לידיעתי כי לאחרונה יוצאות השתלמויות קצרות ותאורטיות בלבד לצוות הרפואי.

ביקשתי לדעת: האם יש סימוכין משפטיים לאותן ערכות ולאותן רופאים להעיד או לספק חוות דעת בנושא? האם הנוהל וההשתלמויות הנ"ל מכשירות את הרופא לבצע בדיקת אונס בעלת תוקף משפטי?

כמי שמגיעה מתוך מערכת הבריאות אני מכירה מקרוב את הקשיים הנפשיים והפיזיים שחוות נפגעות תקיפה מינית במהלך הבדיקות הנ"ל ולאחריהן. ככל שהנוהל ובדיקות האונס לא בעלות תוקף משפטי ביקשתי להפסיק מיד עד להפעלת נוהל ברור ומסודר בנושא ומשכך, לקבל מענה על שאלותיי בהקדם האפשרי".

מכוון שמדובר בסוגיית מדיניות עקרונית ומשפטית, העתק למכתב נשלח גם לשר המשפטים ח"כ אמיר אוחנה וכן ללשכת היועץ המשפטי לממשלה מר אביחי מנדלבליט.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *