סמי ברדוגו ממזכרת בתיה בין המועמדים לפרס ספיר

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

פורסמה אתמול (א') רשימת 12 הספרים המועמדים לפרס ספיר של מפעל הפיס לשנת 2017. בין הסופרים נמצא גם סמי ברדוגו ממזכרת בתיה עם ספרו "כי גי" שכבר זכה למענק בסך 20 אלף שקלים עם העפלתו לרשימה הארוכה.

חבר השופטים בחר את הרשימה הכוללת 12 ספרים ומתוכה תיבחר רשימה קצרה יותר שתכלול חמישה מועמדים סופים שיזכו במענק של 40 אלף שקלים. מתוכם יבחר הספר הזוכה בפרס ספיר,שיזכה את הסופר בסכום של 150 אלף שקלים וספרו יתורגם,ייצא לאור בערבית ובשפה נוספת ע"פ בחירתו. יש לציין שעצם הגעתו של ברדוגו לרשימה הכוללת 12 סופרים מזכה אותו באופן אוטומטי ב-20 אלף שקל.

ברדוגו,בן ה-47 נולד וגדל במזכרת בתיה ואף למד בתיכון האזורי בגדרה. זכה במספר פרסים ספרותיים: בפרס הסיפור הקצר של עיתון הארץ. בשנת 1999 הוענק פרס כספי מטעם משרד המדע התרבות והספורט  לקובץ סיפורו וספר הביכורים "ילדה שחורה"   שאף שובץ בתוכנית לימודי הספרות של משרד החינוך.

ב -2002 זכה בפרס "יעקב שבתאי" על הרומן "ככה אני מדברת עם הרוח". בשנת 2003 תשס"ג זכה בפרס ברנשטיין  על ספרו "ככה אני מדברת עם הרוח". שלוש שנים אח"כ זכה בפרס ראש הממשלה, פרס היצירה הספרותית על שם לוי אשכול.ב- 2007 זכה בפרס נוימן  מטעם בר אילן על הישגיו .ב-2008 קיבל מלגת כתיבה ושהייה ברזידנסי, אוקספורד אנגליה -המרכז ללימודי עברית ויהדות. על ספרו "סיפור הווה על פני האֶרץ" זכה בפרס קוגל לספרות יפה בשנת 2016.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *