ספרים בשקיות: השאלת ספרים מקוונת באיסוף עצמי

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

ספרים בשקיות: השאלת ספרים מקוונת באיסוף עצמי
ספריית בית מיכל לילדים ולנוער מאפשרת להזמין ספרים להשאלה באופן מקוון

 

בית מיכל הוא מרכז תרבות מיוחד במינו הכולל ספריית ילדים ונוער עשירה, פעילויות והרצאות למבוגרים וגלריית אמנות. ייחודה של הספרייה הוא ביחס האישי שנותן הצוות לכל אחד ואחת מהבאים אליה, ובדיאלוג הפורה שנוצר עם הילדים וההורים סביב הקריאה, הספרים ונגיעתם בנפשם ובחייהם. גם חלל הספרייה מעוצב באופן מזמין, ובו שטיחים, פינות ישיבה וכריות עליהם אפשר לשבת לקרוא ביחד ולחוד באווירה נעימה ומסבירת פנים. בימים כתיקונם הספרייה שוקקת חיים, אולם כמו במוסדות תרבות אחרים מגבלות הקורונה כפו את סגירת הספרייה ועצירת פעילות. עם זאת, מאז חודש אוקטובר חזר הבית לפעול במתכונת מותאמת למצב החדש.
כיום יכולים מנויי הספרייה להזמין ספרים באופן מקוון דרך אתר הבית, ולבוא לאסוף אותם כשהזמנתם מוכנה. לשם כך ניתן להיעזר בקטלוג הספרייה או להתייעץ עם הצוות דרך המייל. לאחר מכן ממלאים את טופס ההשאלה שנמצא באתר, וכשההזמנה מוכנה מקבלים מייל חוזר ובו נקבע להם מועד לאיסוף הספרים. הספרים יחכו למזמינים בכניסה לספרייה בשעה היעודה בשקית עם שמם, ובאותה הזדמנות הם יוכלו להניח את הספרים שנמצאים אצלם בתיבת ההחזרות.
לדברי עינת קורן, מנהלת בית מיכל: “ספרים הם אוויר לנשימה ללב ולנפש בכל זמן, אבל בתקופה זו הם חיוניים באופן מיוחד. עם סגירת הספרייה קיבלנו פניות רבות מהורים וילדים ששאלו מתי נחזור לעבוד, והפתיחה המקוונת התקבלה בשמחה גדולה. מספר רב של הזמנות מגיעות אלינו מדי יום ואנחנו משתדלות להכין אותן במהירות האפשרית, בלי לוותר על ההקשבה לרצונות ולצרכים של כל אחד. אני שמחה שבכך נצליח להקל ולו במעט על הקשיים והאתגרים שהתקופה הזו מזמנת”.
פרט לחידוש פעילות הספרייה, גם מפגשי התרבות והסדנאות למבוגרים בבית מיכל מתקיימים כסדרם דרך אפליקציית הזום. המפגשים מתקיימים מידי שבוע ביום רביעי ב-20:30 בעלות סמלית של 20 ₪. ניתן לצפות בתכניה או להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים שוטפים.
פרטים נוספים אפשר למצוא באתר בית מיכל: www.bet-michal.com. לשאלות והתייעצויות אפשר לפנות למייל [email protected] או לטלפון: 08-9467998.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הקודם
הבא
דילוג לתוכן