עדותה המצמררת של אם הפעוט: "הגענו לבית חולים ועשו לו החייאה"

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

עדותה המצמררת של אם לפעוט שנשכח 4.5 שעות ברכב ההסעות: " הגענו לבית חולים ועשו לו החייאה". השבוע מסתמן כי במסגרת הסדר טיעון דורשת הפרקליטות שלוש שנות מאסר בכלא ועל עובדת הגן 18 חודשים. 

(צילום תמונה ראשית: אילוסטרציה רחובות ניוז)

https://chat.whatsapp.com/CF4MgrToxtNL55X6knLNtg

בחודש נובמבר 2020 השתנו חייהם של הורי פעוט בן חצי שנה מרחובות לאחר שבנם בכורם נשכח ברכב ההסעות למעלה מארבע שעות, בזמן שבחוץ שרב וטמפרטורת חום של 53 מעלות. הסיפור זעזע מדינה שלמה. עם היוודע הסיפור לתחנת משטרת רחובות, נעצרו בעלי הגן הפרטי שבמרכז העיר רחובות, הוגש נגדם כתב אישום חמור ובו סעיפי האישום: התעללות, הפרת חובה של אחראי וגרימת חבלה ברשלנות.

גן הילדים בו נשכח הפעוט. צילום: רחובות ניוז

מאז המקרה מתנהל דיונם של בעל הגן תושב רחובות בן 69 ועובדת שלו שהנה גרושתו גם היא בת 69. בתחילת השבוע העידו לראשונה בבית משפט המחוזי בלוד הורי הפעוט שנשכח באוטו ומאז עובר הליך שיקום ארוך: "הוא נכנס לפעוטון שהיה בגיל 6.5 חודשים" סיפרה האם בקול חנוק מדמעות: "חיפשנו גן שכולל הסעות כי לא ידעתי איך נסתדר עם ההסעות, כי בעלי צריך לעבוד ואני התקבלתי ללימודים. כל יום הוא (הנאשם) היה מגיע ואני או בעלי היינו יורדים ומביאים לו את הילד".

 

איך הוא היה לפני האירוע?

" הוא היה ילד רגיל, בגיל 3.5 חודשים התחיל להתהפך מהגב לבטן והיה בריא לחלוטין. בגיל חצי שנה התחיל להתהפך מהבטן לגב ולעשות תנועות זחילה. שהושבנו אותו הוא ישב יציב" סיפרה האם בהתרגשות וכאשר התבקשה לתאר את המקרה היא פרצה בבכי וסיפרה: " שהחזירו אותו מהגן הוא פרכס, הגענו איתו אל בית החולים שהוא במצב של חוסר הכרה ומיד ביצעו לו פעולות החייאה".

מיון ילדים בית חולים קפלן צילום: חדשות רחובות ניוז
מיון ילדים בית חולים קפלן צילום: חדשות רחובות ניוז

 

"כשבוע וחצי הוא אושפז בטיפול נמרץ ללא הכרה. כשהוא חזר להכרה החזקתי אותו ובפעם הראשונה שהחזקתי אותו מאז המקרה הרגשתי שהוא לא מחזיק את ראשו" סיפרה האם בכאב ובבכי כשהיא מנסה להרגע מהרגע האמוציונאלי והכעסים ולהסביר לשופטת מירב גרינברג: " בתאריך 4.12.2020 עברנו לבית חולים שיקומי, בעלי נסע במשך שמונה חודשים לטיפולים בירושלים. הבנו שהמצב חמור מאוד, שיש לו סוג של CP שאין לזה טיפול בכלל ושכל מה שהוא עשה שם זה רק בשביל למנוע סיבוכים, רק לא להחמיר את מצבו ולא כדי לשפר אותו".

הצטרפו לעדכונים👇👇👇

https://chat.whatsapp.com/CF4MgrToxtNL55X6knLNtg

"כל יום הוא מלחמה, במקום שילך לשחק עם ילדים בגן שעשועים, במקום שיהנה מהילדות, מהחיים שלו, במקום כל זה הוא הולך לעבור טיפולים. יש לו קושי מוטורי, הוא לא עובד עם הידיים, הוא לא יושב, לא מחזיק את הראש, הוא אומר אבא או אמא אבל קשה לדעת אם זה באופן מכוון. הוא לא אוכל לבד, אי אפשר להשיב את המצב לקדמותו". בסיום עדותה המצמררת אמרה האם: " הם חייבים לקבל את העונש הכי חמור על כל מה שהם סיפרו, הם שיקרו, הילד שלי שכב במשך 4.5 שעות לבד ובכה, הם לא הזעיקו לו עזרה, שמו אותו במקלחת עם מים קרים, נתנו לו דפיקות ולא קיבלתי מהם שום עדכון".

 

תינוק ברכב,תמונת אילוסטרציה

עו"ד בן אסולין מטעם הפרקליטות המחיש את חומרת המעשים: " בתיק הזה 136 דקות, 136 דקות של התעללות ואין מילה אחרת לתאר את זה. במהלך הדקות הארוכות הפעוט איבד את הכרתו לפרקים, לא הגיב, פרכס והנאשמים בשלהם. עושים הכל לא כדי להציל את הפעוט אלא להציל את הנאשם. הציפייה שיזעיקו או יעדכנו את ההורים לא התממשה, במקום זה הנאשם חיפש בגוגל דרכים להתמודד עם מצבו של הפעוט. הוא נאלץ לשהות 12 ימים בטיפול נמרץ, בתרדמת עמוקה, קיבל טיפול אגרסיבי, צריך לדמיין פעוט כבן 8 חודשים על מיטת בית חולים".

בית משפט המחוזי לוד צילום רחובות ניוז

למרות התאורים המצמררים חתמו הצדדים על הסדר טיעון לפיו הנאשם יירצה שלוש שמות מאסר בכלא והנאשמת תרצה שנה וחצי שנת מאסר בכלא.

בסיום הדיון התנצל בעל הגן הנאשם: " אני מתבייש מאוד וקשה לי שאני גרמתי לסבל".

גם הנאשמת הביעה התנצלות: "אני מאחלה מכל הלב שיבריא ואני מאוד מבינה מה ההורים מרגישים, אני מאוד מצטערת".

עו"ד דמיטרי ברנשטיין

סנגוריהם של הנאשים עו"ד אלי מסטרמן ודמיטרי ברנשטיין מטעם הסנגוריה הציבורית, הגיעו כאמור להסדר שיוקרא בתחילת חודש הבא.

הצטרפו לעדכונים👇👇👇

https://chat.whatsapp.com/CF4MgrToxtNL55X6knLNtg

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *