עדכון: בית המשפט הפנה את מתן דיל וקארין ברגינסקי למומחה שיערוך תחשיבים, היטל השצ”פ נותר על כנו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

עדכון: בתום דיון בעתירה לביהמש המחוזי לוד בנושא היטל שצ”פ יפנו העותרים מתן דיל וקארין ברגינסקי למומחה שיערוך תחשיבים. היטל השצ”פ נותר על כנו. 

במשך שעתיים נערך דיון בבית משפט המחוזי בלוד בדבר עתירתם של עורכי הדין קארין ברגינסקי ומתן דיל כנגד עיריית רחובות בנושא גביית היטל שצ”פ. הדיון נערך בהשתתפות ראש העיר רחמים מלול, מנכ”ל העירייה דורון מילברג, נציגי העירייה ומנגד העותרים עורכי הדין מתן דיל וקארין ברגינסקי. עם סיום הדיון הוציאו הצדדים הודעות לתקשורת.

בעירייה סיכמו” בתום דיון בעתירה לביהמש המחוזי לוד בנושא היטל שצפ, בפני השופט צבי דותן:  בסיום דיון ארוך בית המשפט הסביר לעותרים כי הוא לא מקבל ולא מבין כלל את הטענות שלהם כנגד חוק העזר שצ”פ , ואופן גבייתו על ידי העירייה. בית המשפט המליץ לעותרים שאם הם רוצים לנסות להוכיח את טענותיהם לגבי התחשיב בלבד , עליהם להיעזר במומחים בתחום, כאשר עלות המומחים תחול על העותרים. בית המשפט אמר כי בכל מקרה חוק העזר לא יבוטל, כי הדבר אינו בסמכותו כלל, שכן החוק אושר כדין . למעשה חוק העזר נותר שריר וקיים.
בכל הנוגע למידע שהתבקש ע”י העותרים, בית המשפט צמצם את היקף המידע הרב אותו ביקשו וקבע כי בעניין זה תינתן הכרעתו במסגרת פסק הדין הסופי בעתירה”.

עו”ד קאקין ברגינסקי סיכמה “בית המשפט שמע את טענתנו. אנו שמחים על מינוי מומחה שישים סוף למחלוקת בנוגע להיטלי שצ”פ. שיהיה בהצלחה לכולנו!”.

דיל סיכם “לא היה ולא נברא. העיריה ממשיכה לזרות חול בעיני התושבים. בית המשפט קיבל באופן מלא את עמדתנו בנוגע לגילוי המסמכים והמליץ על מינוי מומחה ליישוב המחלוקת בינינו לבין העיריה. עורכי הדין של העיריה מיד נלחצו והתנגדו נחרצות. כמובן שאנחנו הסכמנו כל זאת תוך כדי כך שהשופט שאל את עורכי הדין של העיריה *ממה אתם כל כך חוששים? נמשיך לפעול למען התושבים לצמצום הפגיעה הקשה, הדורסנית והבלתי חוקית של היטל השצ”פ”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן