עונש מתחשב: בעל מוסך מוכר שתקף לקוח יבצע 80 שעות לתועלת הציבור

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

עונש מתחשב: בעל מוסך מרחובות שתקף לקוח יבצע 80 שעות לתועלת הציבור לאחר שהתנצל והביע חרטה על מעשיו.

 

בעלים של מוסך מורשה ומוכר בן 38 מאזור התעשייה ברחובות, תקף לקוח באוקטובר 2018 במהלך ויכוח על אי שביעות רצון הטיפול ברכבו. כנגד בעל המוסך הוגש כתב אישום על תקיפת סתם, מאז נשלח בעל המוסך לבצע תסקיר של שירות מבחן שהסתכם כחיובי. במסגרת התסקיר, הביע הנאשם חרטה על מעשיו ובמסגרת הסדר טיעון אישר שופט בית משפט השלום ברחובות גיא אבנון שלא להרשיעו אולם יושתו עליו 80 שעות לתועלת הציבור.

במהלך הדיון אמר בעל המוסך הנאשם: ” אני מתנצל על האירוע שקרה. אף פעם לא הגבתי בצורה כזו, הסברתי לקצינת המבחן שהסיבה של מה שקרה שהתפרצתי עליו ודחפתי אותו, בכך שהוא איים על חיי אחי, התנצלתי על כך ואיני רואה עצמי חוזר על עבירה זו בשנית, והדבר לא אופייני לי. אני מקווה שאוכל לבצע את השל”צ ולהועיל לחברה.

השופט גיא אבנון

השופט אבנון בהחלטתו: ” הנאשם הודה בביצוע עבירת תקיפה על רקע סכסוך קודם בינו לבין המתלונן, דחף את המתלונן והכה בו. הצדדים הגיעו להסדר במסגרתו הופנה הנאשם לתסקיר מבחן בטרם הרשעה, והוסכם כי בכפוף לתסקיר חיובי, המלצת שירות המבחן והוכחה לפגיעה מוחשית בנאשם, יעתרו הצדדים במשותף לעונש מוסכם ללא הרשעה. לקראת הדיון הוגש תסקיר מבחן חיובי ביותר. הנאשם נעדר הרשעות קודמות, נטל אחריות מלאה על מעשיו, הביע חרטה ותחושת אכזבה עצמית. שירות המבחן התרשם, כי הנאשם הביע תחושות צער וחרטה אותנטיות, וכוונה אמיתית להתנצל בפני המתלונן, להשתלב בהליך ‘צדק מאחה’ ולפצות את המתלונן. שירות המבחן התרשם ממסוכנות נמוכה הנשקפת מן הנאשם ומנזק מוחשי שעלול להיגרם לו ככל שיורשע בדין. אוסיף, כי הנאשם נעדר הרשעות קודמות. לאחר שנתתי דעתי לטיעוני הצדדים, לדברי הנאשם ולתסקיר המבחן, החלטתי לאמץ את הסכמות הצדדים לסיים את ההליך ללא הרשעת הנאשם בדין. הנאשם יישא  יבצע 80 שעות שירות לתועלת הציבור ויפצה את הלקוח המתלונן בסכום של אלף שקלים”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הקודם
הבא
דילוג לתוכן