עיריית רחובות: לא להשלכת מסיכות וכפפות במרחב הציבורי

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print
כפפות, תמונת אילוסטרציה

השימוש הנרחב במסכות חד פעמיות ובכפפות כאמצעי זהירות למניעת ההדבקה בנגיף הקורונה הביא לתופעה פסולה: השלכת הציוד המשומש במרחב הציבורי. עיריית רחובות יוצאת בקמפיין הסברה ופרסום בנושא: שומרים על הבריאות – שומרים על הסביבה, מסכות וכפפות משליכים רק לפח!

בשבועות האחרונים, לצד ההנחיות המחייבות בשימוש נרחב במסכות חד פעמיות ובכפפות כאמצעי זהירות למניעת ההדבקה בנגיף הקורונה, באגף חזות העיר שמו לב לתופעה בהתאם: אמצעי המיגון (כפפות, מסכות ) החד פעמיים מושלכים ברחובות העיר, או בסמוך לבתי עסק או מרכולים, במקום בפחי האשפה.
מדובר בתופעה פסולה הן בשל לכלוך המרחב הציבורי והן בשל העובדה כי מדובר בציוד משומש, שיכול להיות נגוע בנגיף הקורונה או במחלות אחרות . כדי למנוע את התמשכות התופעה החליטו בעירייה לצאת בקמפיין הסברה ופרסום בהתאם: הפרזנטור תפוזי יקרא לתושבים להשליך את אמצעי המיגון המשומשים רק לפחים . תפוזי הוא כבר דמות מוכרת ברחבי העיר – דמות התפוז החיננית שמלווה את כל חומרי ההסברה בנושאי ניקיון, מחזור וסביבה בעיר רחובות.
ראש העיר, רחמים מלול: “בשנה האחרונה חוללנו מהפיכה בתחום, בעשרות תהליכים ושינויים אשר שינו את פני חזות העיר . אני קורא לתושבים לא לתת לתקופה זו להחזיר אותנו אחורה- גם בעידן הקורונה על כולנו להקפיד על ניקיון המרחב הציבורי, ואפילו יותר מתמיד. רחובות חייבת להישאר נקייה ובטוחה”
יניב מרקוביץ, סגן ראש העיר, מחזיק בתיק חזות העיר: “אנו רואים את תוצאות התהליך לשיפור חזות העיר בכל מקום בשטח. כעת, כשהסגר והגבלת התנועה מאחורינו , אך אנו עדיין משתמשים במסכות וכפפות – חשוב לנו להזכיר לתושבים להשליך אותם רק בפח. המרחב הציבורי שייך לכולם, ולכן נקפיד על אכיפת כללי הניקיון בתקופה זו, ובפרט בנושא השלכת ציוד מיגון משומש “

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן