עיריית רחובות: סדנה לשירות מותאם לעובדי אגף החינוך והנוער

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

עובדי אגף החינוך והנוער בעיריית רחובות השתתפו בסדנאות למתן שירות  מתאים ורגיש כלפי אנשים עם מוגבלויות

כחלק ממערך ההסברה לנגישות השרות לאנשים בעלי מוגבלות, נערכות סדנאות לעובדים באגפים השונים בעיריית רחובות. 

במסגרת זו התקיימה בימים אלה סדנה בנושא נגישות השירות לעובדי אגף החינוך והנוער. הסדנאות נערכות כחלק מתכנית הארצית “קהילה נגישה” הפועלת בעיר רחובות לקידום שילוב מלא של אנשים עם מוגבלויות בקהילה.

במהלך הסדנאות, שנערכו על ידי פעילי “קהילה נגישה”, נחשפו העובדים למגוון רחב של לקויות, התנסו בתחנות חווייתיות המדמות את האתגרים עימם מתמודדים אנשים עם מוגבלויות בבואם לקבל שירות, החל מהבנת סיטואציות חברתיות, הבעות פנים וההתמודדות עם אתגרים נפשיים להבנת הסיטואציות שנראות מבחוץ פשוטות וברורות, ועד ההתמודדות עם חדירה למרחב האישי והחשיבות של שיח בגובה העיניים והסברת הפנים. 

כחלק מהסדנה נפגשו עובדי אגף החינוך עם תושבת עם מוגבלות, אשר סיפרה על הקשיים והאתגרים עימם היא מתמודדת. בסיומן של שני חלקי הסדנה ניתנו לעובדים כללי זהב למתן שירות נגיש ורגיש.

קהילה נגישה רחובות פועלת בעיר מזה כתשע שנים על ידי עיריית רחובות, באמצעות האגף לשירותים חברתיים, רשת חוויות ותושבים פעילים

אפרת צוקרמן, מנהלת אגף החינוך והנוער: “כנותני שירות, חשוב לנו לתת שירות אדיב ורגיש המותאם לאדם העומד מולנו, בסדנה נחשפנו למגוון לקויות ואתגרים העומדים בפני מי שבא לקבל מאתנו שירות, וחידדנו היבטים שונים שחשוב לתת להם דגש”.

ניסים מחבוש, מנהל אגף וממונה נגישות עירוני: “חשוב שנתאים את עצמנו ואת השירות שלנו לאנשים עם מוגבלות, ואף נלמד מהם, רק כך נוכל לצמוח כחברה. אנו פועלים להטמיע את נושא הנגישות לתודעה של העובדים ולשפר את השירות הניתן לתושבים עם מוגבלויות”.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן