עיריית רחובות עיקלה חשבון של מבוגר בן 72 והקשתה על חייו, בית משפט המחוזי הורה להסיר את העיקולים

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

עיריית רחובות הטילה עיקולים על חשבון בנק של תושב העיר בן 72 שהקשה מאוד על מחייתו, באמצעות הסיוע המשפט הוסרו העיקולים והעירייה חזרה בה מהליכי הגבייה.

בחודש מאי 2018 הטיל אגף הגביה של עיריית רחובות עיקולים על חשבונות הבנק של הנרי קליין (בתמונה) בן ה- 72, תושב העיר רחובות, וגרמה לו לקשיים כלכליים קשים, זאת בגין חוב לכאורה שרובץ על נכס דירת מגורי אמו המנוחה של הנרי, אשר אינו מתגורר כלל בנכס. 

העיקולים הוטלו מכוח פקודת המיסים (גביה), המאפשרת לעירייה להטיל עיקולים ולנקוט הליכי גבייה משמעותיים כנגד נישומים, ללא הליך משפטי קודם לכן.

במקביל, הגישה מחלקת הגביה של העירייה תביעה אזרחית נגד עזבון המנוחה ונגד שניים מהיורשים באופן ישיר – בהם הנרי. לאחר שהתקיים דיון בבית משפט השלום ברחובות בתביעה, ובהמלצת ביהמ"ש, נמחק שמו של הנרי מההליך בהסכמת העירייה. למרות זאת, המשיכה העירייה בנקיטת הליכי גבייה מנהליים כנגד הנרי, בכך שלא הסירה את העיקולים מחשבונו הפרטי.

עו"ד רועי דותן

לנוכח האמור קיבל הנרי ייצוג משפטי מטעם הסיוע המשפטי של משרד המשפטים (מחוז מרכז), באמצעות עו"ד רועי דותן, להגשת עתירה ובקשה למתן צו ביניים כנגד העירייה. לאחר שנמצא כי החוב החל להצטבר לאחר מות האם ומאחר שארנונה כללית משולמת בידי "המחזיק" בנכס, ואילו לאחר מות האם היו אלו אחיותיו של הנרי שהחזיקו בנכס, הורה בית משפט המחוזי בלוד לעניינים מנהליים כי הליכי הגבייה נגדו ייפסקו כנגד הצהרה שלו מאחר והוא אינו מחזיק בנכס. 

עו"ד דותן סיכם: " אני שמח על החלטת בית המשפט ועל תוצאת ההליך שבזכותה חייו של תושב ותיק חזרו לנורמה וכעת הוא יוכל להתנהל כלכלית כשחשבונות הבנק שלו אינם מעוקלים. חבל שבמקרים כה רבים, יש להביא את הרשויות המקומיות אל בתי המשפט כדי שתחדלנה מגבייה שאינה כדין, אך ככל שיש צורך בכך, אעמוד לצד התושבים ואלחם את מלחמתם ואוציא את צדקם אל האור".

ליצירת קשר עם עו"ד דותן – roydotanlaw.com

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *