עיריית רחובות: פרויקט חדש למען תלמידי תיכון ממשפחות שחוו פגיעה כלכלית עקב משבר הקורונה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print
צילום אילוסטרציה: Shutterstock

פרויקט “חוזרים ללמידה” מציע תמיכה וסיוע לתלמידים שמשפחתן ספגה פגיעה כלכלית בעקבות משבר הקורונה.במסגרת הפרויקט, תוענק מלגה חודשית בסך אלפי שקלים ויסופקו מחשבים ניידים ל-15 תלמידים בעיר.הפרויקט הינו פרי שיתוף פעולה של אגף החינוך בעיריית רחובות עם חברת ההייטק אפלייד מטיריאלס  וביוזמת ממלא מקום ראש העיר מחזיק תיק החינוך, זוהר בלום.

תקופת הקורונה הביאה עימה לא רק דאגות הנוגעות לתחום הבריאות אלא גם דאגות כלכליות וקשיי פרנסה. בעקבות הקשיים, התעוררה תופעה מדאיגה בקרב תלמידי תיכון ברחבי הארץ, אשר נאלצו לצאת לעבוד על מנת לקחת חלק בעול הפרנסה ולסייע למשפחתם.
עיריית רחובות חברה לחברת אפלייד מטיריאלס ובפרויקט משותף. הפרויקט יעניק מענה לתלמידים כדי שישובו לספסל הלימודים: כך יוכלו להמשיך את לימודיהם יחד עם סיוע כלכלי לבני משפחתם. לצורך הפרויקט הניסיוני, נבחרו 15 תלמידי תיכון בני העיר שהביעו רצון ומוטיבציה להמשיך בלימודים למרות המצב הכלכלי בו נתונה משפחתם. תלמידים אלה התחייבו לחזור ללמידה הסדירה ולהגיש את כל המטלות הנדרשות מהם. בימים אלה חברת אפלייד מטיריאלס מעניקה להם מחשבים ניידים, כדי שיוכלו להמשיך את הלימודים המקוונים. באמצעות קרן אייסף, תעניק החברה לכל אחד מהתלמידים הנבחרים מלגה בגובה אלפי שקלים בסוף כל חודש. נוסף על הסיוע הכלכלי ואספקת המחשבים לתלמידים, אפלייד מטיריאלס מעמידות לרשות התלמידים סטודנטים ומתנדבים שיוכלו לעזור להם בלמידה ותרגול החומר הנלמד.

ראש העיר, רחמים מלול: “עיריית רחובות ממשיכה לחפש דרכים כדי לתמוך בתלמידי העיר בכל דרך אפשרית. אנו מודים לחברת ההייטק הרחובותית, אפלייד מטריאלס ,שתומכות בתלמידים הזקוקים לכך ומאפשרים להם להמשיך להשקיע בלימודיהם ולהצליח בבחינות הבגרות”.

מ”מ ראש העיר, מחזיק תיק החינוך זהר בלום: “יזמנו שיתוף פעולה שיוצר מענה מיוחד ומותאם לתלמידי רחובות שנקלעו לסיטואציה בלתי אפשרית. אנו מקווים כי התלמידים ינצלו את ההזדמנות המדהימה לממש את הלמידה באופן מיטבי, לצד הסיוע הכספי למשפחותיהם”.

יעל סלע, מנהלת מחלקת שח”ר באגף החינוך: “אנו שמחים מאוד על כך שהפרויקט יוצא לדרך. מטרת הפרויקט היא לאפשר לתלמידים לממש את הפוטנציאל הטמון בהם ולהשקיע בלימודיהם דווקא בתקופה הקריטית של בחינות הבגרות. המחשבים הניידים יעזרו להם בלימודים והמלגה הכספית תוכל לסייע להוריהם. אני שמחה על תרומתי לפרויקט זה ומודה לאפלייד מטיריאלס על האמון והתמיכה”.

עופר גרינברגר, מנכ”ל אפלייד מטיריאלס ישראל: “כחברה שפועלת כל השנה בתחום החינוך, בחרנו להירתם למשימה חשובה זו ולעשות ככל שביכולתינו על מנת שהתלמידים יוכלו להמשיך להתרכז בלימודים ולא לפגוע בסיכויי ההצלחה שלהם בעתיד בגלל הקושי הכלכלי המאפיין תקופה זו. מעבר לסיוע הכלכלי, אפלייד ועובדיה ירתמו על מנת לתת תמיכה לתלמידים גם מעבר לתמיכה הכספית, שהיא לעיתים חשובה לא פחות. אנו מודים לעיריית רחובות ולקרן אייסף על השותפות בפרוייקט משמעותי זה”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן