עכשיו זה סופי! ההתנגדויות נדחו ובמזרח העיר תבנה שכונת מגורים חדשה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print
ארז שרווינטר

ארז שרווינטר

עכשיו זה סופי! ההתנגדויות נדחו ובמזרח העיר תבנה שכונת מגורים ושטחי מסחר עם כ־8,000 דירות ו- 500 מ”ר שטחי מסחר.

 

סאגת האישורים הסתיימה לאחר שכמאה התנגדויות נדחו. עיריית רחובות כאמור קיבלה אישור סופי להקים על הקרקעות החקלאיות במזרח העיר שכונת מגורים בת כ־8,000 דירות וחמש מאות אלפי מ”ר שטחי תעסוקה ומסחר על פני 2,200 דונם. במסגרת האישור הפחית הותמ”ל את שטחי התעסוקה לטובת תוספת דירות וזאת עקב המצוקה במחסור דירות במרכז הארץ. על פי הקביעה המקצועית קיימים 10 מ”ר שטחי תעסוקה לנפש, כך שיש די שטחי תעסוקה באזור, עוד אישרה הועדה אופציה לתוספת 1,240 דירות בנוסף לתוכנית שאושרה ומימושה מותנה בתוכניות התחדשות עירונית בשכונות הוותיקות של העיר.

ראש העיר רחמים מלול

התוכנית הוגשה ב- 2019 אז הרחיב ראש העיר רחמים מלול: תוכנית מזרח העיר היא תוצאה של חשיבה אסטרטגית לטווח רחוק לטובת העיר: היא עונה על הצורך בגידול טבעי, ותתרום לחוסנה הכלכלי של העיר עם הגדלת היצע שטחי התעסוקה והמסחר שישרתו היטב את תושבי העיר. העיר רחובות נדרשת לייצר מענה לגידול הטבעי שלה, ומקדמת מספר תכניות ברחבי העיר שיאפשרו לה לגדול בהתאם בעשרות השנים הבאות. כמו כן, המתחם עתיד להוסיף מאות אלפי מ”ר מבוקשים של שימושים לתעסוקה, הייטק ומסחר, שיחזקו את העיר, ויגדילו את היצע התעסוקה והמסחר של תושבי העיר . בטרם נתחיל בתכנון המפורט – התוכנית תוצג בפני הציבור, שיהיה שותף בתהליך . השכונה החדשה תציע איכות חיים גבוהה, עם מגוון של מרחבים ציבוריים ורחובות מסחריים שוקקים שילוו בתשתית מפותחת להולכי רגל, אופניים, תחבורה ציבורית ורכבים פרטיים”.

מתוך המצגת שהוגשה לועדה המקומית

 יש לציין כי שבעה חברי מועצה הצביעו נגד התוכנית, חמשת חברי האופוזיציה ושני חברי קואליציה. בין השאר טענו והזהירו כי תוספת מגורים תיצור גרעון בתקציב העירייה של בין 4-5 מיליון בשנה וזאת מאחר וכבר היום קיים מחסור בשטחי מסחר ותעסוקה 

 

 

תגובות

3 תגובות

  1. במקום לעשות חידוש לאושיות.
    לא מבין את סדר העדיפויות….
    רעידת אדמה ראשונה וכל הבניינים קורסים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן