עשייה ברוכה: ”יום אסף” התקיים בבית הספר”בגין”

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print
אסף ליברמן ז”ל

ביום שישי האחרון נערך בבית הספר ”בגין” בכפר גבירול ”יום אסף” . מדובר במיזם אנושי ומרגש בן יום אחד הפועל מדי שנה בבתי ספר, מוסדות, פנימיות, חוות טיפוליות וכו’. לזכרו של אסף ליברמן ז”ל שנהרג בתאונת דרכים לפני כ-7 שנים. היה בן 27 במותו.

אסף ליברמן נולד בתאריך 05.06.1985. הבן השלישי מתך ארבעה אחים. חי רוב חייו בעיר נס ציונה. בגיל ההתבגרות, התחבר למוזיקה, החל לנגן ולשיר. אהב להתנדב עם אוכלוסיות שונות ולעזור לאחר. בתור ילד, היה פעלתן, שמח ואנרגטי, יצירתי, אופטימי, קופצני וטוב לב. מאז מעולם עמד על שלו וכאשר לא רצו לגייס אותו ליחידה מובחרת, הגיע ליום גיבוש ונבחר לאהוב הקהל. הוא שירת ביחידת 669, בין היתר כי בהשקפת עולמו אהב להציל ולעזור לאנשים במקום להילחם בהם. כך סיים את שירותו הצבאי, טייל בעולם, התחבר למקומות רוחניים ומוזיקליים. למד תואר ראשון בעבודה סוציאלית באוניברסיטת תל חי ולפני מותו, עבד עם נוער בסיכון והעביר סדנאות למניעת אלימות בבתי ספר. אסף נהרג בתאונת דרכים בתאריך 11.05.2012 כאשר השתתף בתחרות טרמפים של חברים מהאוניברסיטה, שמטרתו היתה להגיע לכל גבולות המדינה ב-24 שעות. אסף, כשמו, אהב לאסוף אליו אנשים, לעזור להם להיות מי שהם, סייע להם להאמין בעצמם ולהעז לחלום. הוא השאיר אחריו עשרות, אם לא מאות אנשים אשר נגע בהם בחייו. אסף היה אדם עמוק, מיוחד, רגיש, אכפתי ומצחיק. הוא חי את החיים ולא פספס דבר. הוא נתן השראה לכולם. אחרי מותו, היה  ברור למשפחתו שהם  רוצים להתחיל במסורת, ללכת בדרכו. כך מצאנו את עצמנו, עשרות אנשים, מקימים יחדיו את סופ”ש אסף, שבו כל פעם אנשים אחרים לוקחים תפקידים שונים בכדי ליצור יום מיוחד. סוף שבוע זה כולל שני חלקים- החלק הראשון כולל יום התנדבות, תחילה ההתנדבות הייתה בשביל ללכת בדרך שלו- להגיע להתנדב ולעשות טוב למען האחר. היום מתקיים בעזרת הרצון של אנשים להגיע, להתנדב ולעשות טוב וכן בעזרת תרומות של מקומות ואנשים שונים.  החלק השני מיועד לחגוג את יום הולדתו ואת השמחה שהעולם זכה לקבל אותו כמעט 27 שנה, שכן כמו המוזיקאים הגדולים, נפטר בשנה ה-27 לחייו. עד כה, התקיימו 7 סופי שבוע לזכרו 

כאמור ,השנה הפעילות נערכה בבית הספר ”בגין”בכפר גבירול. באיזור בו משפחתנו המורחבת גדלה וגרה ולו ערך סנטימנטלי- כפר גבירול. בבית הספר עובדת בת דודתנו מלי וישנם בני דודים נוספים אשר ילדיהם נמצאים בבית הספר.” יצרנו קשר עם רוית מנהלת בית הספר וכך התמזל מזלנו והכרנו צוות מורים מסור, בהנהגת מנהלת בית הספר שכל כך התרגשה מהיום הזה ועשתה כל שביכולתה לחבר את התלמידים לסיפור של אסף” מספרת אחותו של אסף,חן. אז מלבד המשפחה,החברים הקרובים,הורים מתנדבים לבית הספר הגיעו בסוף השבוע גם חבר המועצה עודד עמרם ,מנהלת אגף החינוך אפרת צוקרמן. 

מימין: עודד עמרם,מימי ליברמן, אפרת צוקרמן יחד עם רוית מנהלת בית ספר בגין

הפרוייקט עצמו דרש חודשים של הכנה משותפת והתחלק לשלושה חלקים: החלק הראשון, חלק אומנותי שכלל את שיפור נראות בית הספר, הכנת ציורים על דיקטים יחד עם ילדים ויצירת תמונה משותפת על הקיר, צביעת קירות, ציור וצביעת הבוטקה של השומר, חידוש ציור הרצפה בכניסה ועוד רבים אחרים. החלק השני הינו חלק הבנייה, בו נבנו ספסלים ושולחנות שפוזרו ברחבי בית הספר, נבנו עדניות לגינה ונתלוו חבלים באיזור הגפנים. החלק השלישי היה הפעלות לילדים. בתוך הכיתות הילדים עברו פעילות של זהירות בדרכים באמצעות ODT , פעילות מרגשת שנבנתה על ידי בן כרמל בהשראת אסף לפני מספר שנים ועוברת בחלק מבתי הספר כתוכנית מוסדרת. ”ביום ההתנדבות אנו נוהגים להעבירה בכדי לנסות להביא להשפעה אמיתית ובעזרת פעילות חווייתית להעביר תוכן משמעותי במציאות של חיינו לילדים. לפתח אצלם חשיבה ביקורתית על הנושא ולהיזהר בדרכים. בחוץ פעלו תחנות ODT שונות לילדים שכללו עבודת צוות ושיתוף פעולה, כיף והוויה”. הוסיפה חן והמשיכה באותה נשימה.

”חשוב לנו לומר כי יום ההתנדבות השנה היה שונה ומיוחד. כל כך התרגשנו משיתוף הפעולה של בית הספר, ההורים של ילדי בית הספר שהגיעו להתנדב, נציגים שהגיעו ביום החופש שלהם מאגף החינוך בעירייה, משפחה וחברים של אסף ובעיקר מהילדים שהכירו את אסף ואותנו והתרגשו בעצמם מהפעילות. כל היום הנפלא הזה לא היה יכול להתקיים בלי שיתוף הפעולה המלא של רוית אשר דאגה לכל מה שביקשנו ועשתה מעל ומעבר להצלחת היום הזה. היום הזה היה בסימן פעילות קהילתית ששילבה אנשים שונים למטרה משותפת ומשמעותית.

אז תודה על יום נפלא, מקווים להמשיך ולהשפיע, בדרכו של אסף”.

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן