פורר: "שועדת הכספים לא תאשר בקשות תקציביות עד שימצא פתרון למצוקת העורף בצפון"

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

ח"כ עודד פורר מ-"ישראל ביתנו" ותושב רחובות הציע היום(שני) בועדת הכספים בדיון על מוכנות העורף בצפון, שהוועדה לא תאשר את בקשות  התקציב בטרם ימצא פתרון למצוקת העורף בצפון. 

צה"ל אולי מתכונן למחמה בחזית הצפונית-אבל העורף לא מוכן. אי לכך נערך היום בוועדת הכנסת דיון לתקצוב מיגון צפון הארץ. מלחמת לבנון השנייה ב-2006 צרבה בזיכרון של הממשלה וצה"ל את חשיבות מוכנות העורף למלחמה הבאה, עם דגש על היערכות לנפילות טילים בפנים הארץ ורציפות תפקודית למשק. פיקוד העורף התגאה בשנים האחרונות כי מוכנותן של הרשויות המקומיות למלחמה השתפרה משמעותית, אולם קציני הביטחון שלהן חושבים אחרת. בעיקר הדברים מופנים לצד הצפוני של המדינה וזאת אחרי שחברי הועדה קיבלו באופן אישי מסמך מקיף החושף את המחדלים והאתגרים איתם יתמודדו תושבי הצפון בעת מלחמה. המטרה כרגע היא העברת תקציבים בסדר גודל של חמישה מיליארד למוכנות ומיגון הצפון.

כאמור, ח"כ עודד פורר מטעם "ישראל ביתנו"  הציע באותה ועדה שוועדת הכספים לא תאשר בקשות תקציביות עד שימצא פתרון למצוקת העורף .זה לא סוד כי האיום בצפון חמור פי כמה מהאיום בדרוםדוד קסטל נשיא לשכת המסחר והתעשייה חיפה והצפון פנה לאחרונה לשר הביטחון אביגדור ליברמן וביקש להתחיל מיד בשינוי מעשי. בפנייתו לשר הביטחון אומר קסטל כי לשכת המסחר והתעשיה חיפה והצפון מתריעה על המיגון החסר בצפון כבר תקופה ארוכה. "אנחנו מקווים כי בעקבות התרעה של הגורם הבכיר ביותר בנושאי ביטחון ישראל, נראה גם שינוי בשטח וביצוע פעולות המיגון הדרושות. מיגון לקוי הוא הפקרת תושבי הצפון. מיגון לקוי משפיע כבר עתה על האפשרות לבלום בריחה של אוכלוסייה צעירה וחזקה למרכז הארץ. מיגון העורף בצפון הוא בנפשנו. יש לו השפעות מרחיקות לכת לא רק על אוכלוסיית הצפון אלא על חוסנה של כל מדינת ישראל".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *