פרויקט "שינוי בינוי" יצא הערב לדרך

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

 

עשרות נערים הגיעו הערב לכנס ההסברה שהתקיים במכינה הקדם צבאית  בשכונת קרית משה.

לאחר שלושה חודשי הכנה אינטנסיביים, ושילוב כוחות של מספר רב של גופים – הערב(רביעי)יצא לדרך  פרויקט התנדבותי רחב היקף ומשמעותי ביותר בעיר רחובות.בהשתתפות של עשרות מתנדבים לפני גיוס ואחרי צבא שפקדו את בית הכנסת שהיה צריך מלהכיל את כמות האנשים שבאו לכנס זאת בעקבות ההצלחה של שיפוץ 3 דירות ע"י המכינה הקד"צ והגרעין התורני בשכונת קריית משה, זיהו בגרעין התורני את הצורך בפרוייקט רחב היקף והחלו לעבוד על הוצאתו לפועל.

חבר המועצה ומחזיק תיק התרבות בעיריית רחובות ,עודד עמרם ,לא הסתיר את התרגשותו מהמפגש . עמרם:  "אני נרגש לראות את הנוער .זה עם ישראל בהתגלמותו ,זה מחזיר אותי לתקופה שהייתי נער בשכונת כפר גבירול. העשייה עושה אותנו לשמחה אמיתית. מה יותר יפה בשבוע של פורים. אני מתמוגג מנחת חבל שראש העיר לא רואה את המפעל הזה,בא אלי אמיתי כהן ונתתי לו את ברכת הדרך. בזכות העזרה לזולת ואני נרגש ומברך אתכם ואני בסוף אדאג לטיול לכל השותפים לעשייה"

כאמור לא פחות מ- 100 מתנדבים  גויסו לדבר ,אשר מגיעים מהמכינה הקד"צ "שובו אחים, ישיבת "בית שלמה", קרית החינוך אמי"ת המר, גרעין "אורות חנן" וכפר הסטודנטים בקריית משה.

הפרוייקט נתמך על ידי עומדים אגף השכונות, האגף לשירותים חברתיים ואגף מורשת ישראל וגרעינים תורניים. חלק מחומרי הבניין והצבע הדרושים לפרויקט הגיעו מחברת טמבור, ואת הפרויקט מלווה בהתנדבות מעצב הפנים טל קון .

על מנת לתת מענה הולם לכל הבקשות שמגיעות למארגני הפרויקט מטעם הגרעין, דרושים מתנדבים מקרב הציבור לפרויקט. כמו כן מבוקש סיוע נוסף בחומרי צבע, חומרי בניין, כלי צביעה בנוסף להתגייסות בפועל של תושבים ובעלי מקצוע לעבודה.

אמיתי כהן, חבר מועצת העיר:   לא בכל יום יוצא לדרך פרויקט בסדר גודל שכזה. אני שמח לראות את ההתגייסות של גופים רבים למען מטרה כל כך חשובה. למרות הפינוי והבינוי הצפויים בשכונה, גרים במקום תושבים יקרים בדירות המצויות במצב תחזוקתי ירוד, ואנו מבקשים לסייע להם. אני קורא לציבור להירתם ולסייע להצלחת הפרויקט. תודה גדולה לאגפים השונים שנרתמו ולכל המוסדות. תודה מיוחדת לרונאל ביבי מנהל המכינה הקד"צ והגרעין התורני בקריית משה על היוזמה וההובלה"

רמי מדהלה, מנהל אגף השכונות: "אני מברך על שיתוף הפעולה עם  סיירת השיפוצים שפועלת במסגרת המכינה והגרעין התורני. זהו רק חלק מהפרויקטים שהם יוזמים ומוציאים לפועל למען תושבי השכונות, והדבר מחמם את הלב "

אבי מוזס, מחזיק תיק הרווחה: "אני רואה בשמחה את היוזמה של המכינה הקד"צ והגרעין התורני לקידום אוכלוסיות מוחלשות בעיר רחובות. אנו נמצאים לקראת חג הפסח חג שבו אנו מצווים לסייע לכל נצרך ונצרך ועל אחת כמה וכמה לתושבי העיר שלנו. יישר כוח לכל השותפים במשימה החשובה."

אביב איטח, מחזיק תיק השכונות: "נמשיך לחזק את התושבים והקהילה בשכונות הוותיקות בכל התחומים, אנו שמחים להיות שותפים בפרויקט הזה"

להשארת פרטים להשתתפות בפרויקט או להתנדבות  : https://goo.gl/forms/YL7C4VTZCeUqkuy53 / רועי – 0543084097

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *