פרופ’ ממכון ויצמן מומחה להצפנה לא קיבל ויזה לארה”ב – ולא הגיע לכנס שקרוי על שמו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print
פרופ’ עדי שמיר. צילום מתוך ויקיפדיה

מבוכה ותדהמה בכנס אבטחת המידע הגדול בעולם: פרופסור עדי שמיר, ממכון ויצמן למדע לא הגיע לכנס שנערך השבוע בסן פרנסיסקו. הסיבה פרוזאית משהו: הוא לא קיבל אשרת כניסה לארצות הברית.

פרופ’ שמיר(66) הוא חתן פרס ישראל, חתן פרס יפן, וגם חתן פרס טיורינג, מהחשובים שבפרסים המדעיים.חבר באוניברסיטת תל אביב, אוניברסיטת וורוויק ומכון ויצמן למדע. הוא חבר האקדמיה הלאומית למדעים של ארצות הברית, בריטניה ויפן.

שמיר הוא מדען מחשב ישראלי, העוסק בעיקר בקריפטוגרפיה (תורת ההצפנה) ובסיבוכיות חישובית. את התואר השני והשלישי עשה במכון ויצמן למדע. בשנת 1980 הועלה לדרגת פרופסור חבר במכון ויצמן, במחלקה למתמטיקה שימושית ומדעי המחשב.

 

בשיחת וידאו עם משתתפי הכנס בו נמנע ממנו להשתתף, אמר פרופ’ שמיר כי אם מישהו כמותו לא מסוגל לקבל ויזה לארה”ב, ייתכן שהגיע הזמן לשקול עריכת כנסים מדעיים שלא בארה”ב. “ייתכן שהגיע הזמן לחשוב מחדש על כיצד והיכן עלינו לקיים את הכנסים המדעיים שלנו”, אמר.

“לא ברור לי מדוע נמנעה כניסתי. לא הצלחתי לקבל על כך תשובה – לכאן או לכאן. אני ממייסדי הכנס אשר מתקיים זה עשרים ומשהו שנים, ולמרות זאת לא קיבלתי אשרת כניסה של תייר, על מנת שאוכל להשתתף בכנס. אני מאחל לכם כנס פורה ומוצלח”.

הדיווחים על סירוב הענקת הוויזה זכו למאות תגובות ושיתופים בטוויטר, בהם הביעו גורמים בתחום את פליאתם ואת מורת-רוחם מהמקרה. אתר הטכנולוגיה Cnet דיווח כי לא התקבלה תגובה ממחלקת המדינה של ארה”ב.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן