פרסום ראשון! בית משפט העליון קיבל את בקשת העירייה לעכב את פתיחת גינת הכלבים בגורדון

רחמים מלול
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print
רחמים מלול
רחמים מלול. מסתבר שאין יריבות פוליטית בבית המשפט

פרסום ראשון! בית משפט העליון קיבל את בקשת העירייה, לעכב את ביצוע פתיחת גינת הכלבים ברחוב גורדון אך הותיר את חיוב העירייה על סך 25 אלף שקלים כפי שקבע בית משפט המחוזי. 

מאבק תושבי רחוב גורדון והסביבה החל כבר בחודש דצמבר 2018 אז סגרה העירייה את גינת הכלבים השכונתית וסירבה לשוב ולפתוח אותה חרף בקשות ופניות לבטל את ההחלטה. במענה לפניות התושבים צוין על-ידי ראש העיר רחמים מלול כי הגינה נסגרה בעקבות עצומה עליה חתמו מאות מתושבי האזור אשר טענו כי הגינה הפכה למטרד סביבתי קשה ביותר עבורם. עוד צוין כי אגף הגנים מתכוון לאתר מקום מתאים יותר מבחינה סביבתית כדי להקים גינה חלופית. עם קבלת התשובה העבירו התושבים העותרים עצומה נגדית עליה חתומים 300 אנשים, אך ללא הועיל.

על רקע האמור, הוגשה עתירה לבית המשפט המחוזי נגד עיריית רחובות וראש העיר רחמים מלול. בעתירה טענו כי ההחלטה לסגור את הגינה התקבלה שלא כדין, כי היא נגועה בחוסר סבירות קיצוני, וכי היא התקבלה ללא תשתית עובדתית של ממש וקיים חשש שהיא התקבלה משיקולים זרים. כן נטען כי ההחלטה התקבלה ללא מתן הודעה לציבור וללא פרסום ברשומות, וזאת באופן המנוגד להליך שנקבע בחוק להסדרת הפיקוח על כלבים, עוד טענו העותרים כי רבים ממשתמשי הגינה מתקשים להגיע לגינת כלבים מרוחקת, כך שנוצר מצב בו בעלי הכלבים משחררים את כלביהם בפינות חבויות תוך הפרת החוק והפרעה לציבור כולו.

גינת כלבים צילום עירייה

העירייה מנגד טענה כי לא מוטלת עליה החובה לספק למשיבים גינת כלבים, וכי מכל מקום השימוש בגינה הנדונה כגינת כלבים אינו תואם את יעוד הקרקע. כן נטען כי גינת הכלבים בלב שכונת מגורים פוגעת באיכות חייהם של התושבים המתגוררים בה, וכי על העירייה מוטלת החובה לאזן בין האינטרסים השונים, כפי שאכן נעשה בהחלטת העיריה. אשר לאופן קבלת ההחלטה ולפרסומה, נטען כי ההחלטה לסגור את הגינה התקבלה על-ידי מנכ”ל העירייה דורון מילברג באותו האופן שהתקבלה ההחלטה לפתוח אותה, תוך התייעצות עם מנהל אגף הגנים ומבלי שפורסמה ההחלטה ברשומות כנדרש בחוק הפיקוח. משכך, נטען כי המשיבים אינם יכולים לעתור כנגד ההחלטה לסגור את הגינה בשל אי-פרסומה, שעה שאף ההחלטה לפתוח את הגינה לא פורסמה.

שופטת בית משפט העליון יעל וילנר התיחסה בהחלטתה לגינת כלבים חדשה ברחוב פלדי שבתוך שבועיים תוקם. השופטת “הבקשה מתקבלת בכל הנוגע להוראת בית המשפט המחוזי לפתוח את גינת הכלבים לאלתר. רכיבי ההוצאות ושכר הטרחה אינם מעוכבים”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן